šipky

Gawlas na Player Championship došel až do osmifinále, zdolal i světovou sedmičku

Gawlas na Player Championship došel až do osmifinále, zdolal i světovou sedmičku
Zdroj: Instagram @ady_gaw

Českému šipkaři se na nedělní akci Player Championship dařilo. Dvacetiletý Gawlas se probojoval do osmifinále, po cestě se mu povedlo zdolat například světovou sedmičku a finalistu minulého ročníku Premier League, Portugalce Josého de Sousu. Mezi osm nejlepších nakonec nepostoupil, po velkém boji nestačil na Brendana Dolana.

V posledních několika turnajích prošel Gawlas maximálně do druhého kola, ale v neděli 10. dubna se vše změnilo. V prvním kole si poradil s Australanem Whitlockem, který taktéž patří mezi šipkařskou špičku, celkem jasně 6:3. Gawlas měl navíc průměry na tři šipky nad 89, a vedl dokonce již 5:1.

Ve druhém kole čekal Nizozemec Berry van Peer, který dal Gawlasovi mnohem více práce. Měl dokonce průměry vyšší o čtyři body, ale třinecký rodák to přesto zvládl. Česká šipkařská jednička vedla již 5:3, ale van Peer srovnal a v posledním legu mohl vyhrát. Gawlas ovšem zavřel 106 a postoupil do třetího kola. 

Související obsah

​Tam na něj čekal hráč, se kterým v minulém týdnu padl naprosto jasně 1:6. Nyní to ale byla jiná pohádka. Gawlas vedl již 4:1 a 5:2, ale nakonec se šlo až do rozhodujícího jedenáctého legu. V něm dvacetiletý šipkař zazářil hned na začátku a ve čtvrtém hodu mohl zavřít 68, což se mu povedlo. V osmifinále jej čekal Brendan Dolan. 

Český šipkař začal geniálně a vypadalo to na postup mezi osm nejlepších, nad Dolanem vedl již 3:1. Poté ale prohrál hned čtyři legy v řadě a rázem prohrával. Nakonec se utkání dostalo do rozhodujícího legu, kde měl servis soupeř třineckého rodáka. Gawlas začal jedním 180, ale na skvělý start nenavázal a nakonec padl.

Jediným českým profesionálem je Adam Gawlas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události