MS v hokeji 2022

Rakušané nenavázali na výhru proti Česku, s Norskem padli o dvě branky

Radost Norska Zdroj: Profimedia.cz

Rakousko šlo do utkání s Norskem nabuzeně a s vidinou boje o čtvrtfinále světového šampionátu. Přemožitel české reprezentace z úterního utkání šel sice do vedení, ale Norové otočili a nakonec si i přes vyrovnání došli pro výhru za tři body. Severská země se tak dostala v tabulce před tým Kariho Jalonena.

Rakousko se dostalo do vedení již v sedmé minutě. V přesilové hře se z prostoru mezi kruhy prosadil dělovkou Dominique Heinrich, který poslal svůj celek do jednobrankového vedení. Vzápětí Rakousko hrálo druhou přesilovku, ale místo navýšení skóre ujel Nor Mats Rosseli Olsen a srovnal na 1:1.

Obrat přišel v první minutě druhé třetiny. Andreas Martinsen se prosadil v předbrankovém prostoru zakončením pod víko. O šest minut později srovnal stav Lukas Haudum, který se opět prosadil v přesilovce. Jeho bomba z pravého kruhu skončila nad lapačkou brankáře Haukelanda.

Podruhé v utkání vzal Norům zpátky vedení Martin Röymark, který se z pravého kruhu trefil z voleje k levé tyčce, poprvé do dvoubrankového vedení dostal svůj celek druhým gólem v utkání Mats Rosseli Olsen. Ve třetí třetině ještě dramatizoval stav duelu Peter Schneider střelou u levé tyčky do odkryté branky.

​Nakonec severský stát musel v posledních minutách bránit náskok, kde byl blízko k vyrovnání mladík Kasper. Tomu se ale nepovedlo trefit odkrytou branku, a tak dvanáct sekund před koncem potvrdil výhru Norska Martin Rönnild. Norsko má pět bodů a dostalo se tak před český národní tým na čtvrté místo.

Výsledek skupiny B:

Norsko – Rakousko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 8. Rosseli Olsen (K. Olimb), 21. Martinsen (K. Olimb, Johannesen), 32. Röymark (Haga, Nörstebö), 48. Rosseli Olsen (Martinsen, K. Olimb), 60. Rönnild (Jakobsson) – 7. Heinrich, 27. Haudum (Unterweger, Ganahl), 57. Schneider (Wukowits, Heinrich)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022