MS v hokeji 2022

Bitva trpaslíků pro Francii. Prodloužení s Itálií zachránila gólem na poslední chvíli

Francie porazila Itálii v prodloužení Zdroj: Profimedia

Dlouho to vypadalo, že souboj hokejových trpaslíků na mistrovství světa ve Finsku skončí fotbalovým výsledkem 1:0 ve prospěch Itálie nad Francií. Hráči mužstva ze země galského kohouta ale nesložili zbraně a na poslední chvíli stihli vyrovnat. V prodloužení pak rozhodli o vítězství 2:1.

Celek z jihu Evropy bránil hubené vedení už od 15. minuty. Ve vlastním oslabení chyboval v obranném pásmu francouzský bek Florian Chakiachvili a kotouče se zmocnil útočník Luca Frigo, který najížděl sám na brankáře Buysseho. Kličku do forhendu zvládl na jedničku a Itálie vedla 1:0.

Vyrovnat se Francii povedlo až 66 vteřin před koncem závěrečné dvacetiminutovky. Damien Fleury vypálil od modré čáry a jeho střelu tečoval za Bernardova záda Sacha Treille, jehož mohou znát čeští fanoušci z jeho extraligového působení v Kladně, Spartě nebo Pardubicích.

Další minuta stačila Francouzům v prodloužení. Tim Bozon vybojoval puk za italskou svatyní, mezi kruhy našel Huga Galleta a ten přesnou ránou pod horní tyčku vystřelil svému týmu důležité vítězství. Francie má tak na kontě pět bodů a je na páté příčce. Itálie získala svůj první bod a nachází se na sedmém místě skupiny A.

Výsledek skupiny A:

Francie – Itálie 2:1pp. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 59. Treille (Fleury, Auvitu), 62. Gallet (T. Bozon) – 15. Frigo.

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022