MS v hokeji 2022

Pastrňák povede elitní formaci Česka. Jalonen také řekl, kdo bude chytat

Pastrňák povede elitní formaci Česka. Jalonen také řekl, kdo bude chytat
David Pastrňák a David Krejčí na tréninku reprezentace Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český národní tým odehraje ve čtvrtek čtvrté utkání na světovém šampionátu ve Finsku, do sestavy se podívá již kýžená posila v podobě Davida Pastrňáka. Ten si zahraje v elitní formaci vedle Davida Krejčího a Romana Červenky. Matěj Blümel se z první formace posunul do druhé, v brance by měl začít opět Karel Vejmelka.

Celek Kariho Jalonena padl v úterý s Rakouskem, a to poprvé v historii na světovém šampionátu. Proti Lotyšsku tak čeká národní tým velmi těžká práce. Velkou vzpruhu dává týmu i příjezd Davida Pastrňáka, který ve středu již trénoval a proti pobaltské zemi nastoupí v elitní formaci. 

S informací přišel oficiální web českého hokeje. Pasta se objeví po boku svého dlouholetého spoluhráče Krejčího, první formaci doplní kapitán Roman Červenka. Matěj Blümel se tak propadl do druhé lajny k Hertlovi a Zohornovi, kanonýr Vrána se objeví na křídle třetího útoku. 

"Krejčího lajna je zatím naše nejlepší na turnaji, ale teď ji musíme trochu změnit. Chci, aby Pasta hrál s ním," vysvětloval na tréninku Jalonen. Krejčí s Pastrňákem spolu strávili v Bostonu více než pět let, takže se tato varianta přímo nabízela.

Související obsah

Do branky půjde opět Karel Vejmelka. "Poslední zápas jsem si analyzoval a Vejmelka se mi líbil. Odchytal opravdu dobré utkání a dal nám šanci zvítězit," řekl pro česká média finský lodivod národního týmu.

Předpokládaná sestava Česka pro zápas s Lotyšskem:
Vejmelka (Langhamer) – Hronek, Kempný, Kundrátek, Ščotka, Šimek, Sklenička, Jiříček, Jordán – Pastrňák, Krejčí, Červenka – Zohorna, Hertl, Blümel – Smejkal, Černoch, Vrána – Flek, Špaček, Stránský

Jalonen si přeje medaili:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události