MS v hokeji 2022

Kazaši kousali, Kanadě hattrickem vystřelil výhru talent Buffala

Kazachstán vs. Kanada Zdroj: Profimedia.cz

Javorové listy se protrápily k výhře nad Kazachstánem, který ve vzájemném duelu hodně kousal. Kazaši dokonce dvakrát vedli, ale Kanada nepřipustila větší problémy a kvalitou si došla pro čtvrtou výhru na světovém šampionátu v řadě.

Kanada a Kazachstán čekali na své utkání o sedmdesát minut déle, než bylo v plánu. Důvodem byl požár v helsinské aréně. A hned od prvních chvilek bylo vidět, že se hokejisté na zápas těšili. V půlce třetí minuty nahazoval od pravého mantinelu Petuchov a puk se od hokejky obránce Holdena dostal do branky.

Kanada ale rychle srovnala. Ryan Graves vyslal z mezikruží na branku dělovou ránu, puk se odrazil ke Cozensovi a ten u levé tyčky vyrovnal. Kazachstán se přesto podruhé v utkání dostal do vedení. Šestakov dostal přihrávku do brankoviště, kde procpal nadvakrát puk za záda Thompsona. Kanada opět rychle srovnala, Batherson zakončil zpoza branky o beton Šutova.

Javorové listy otočily stav duelu v osmnácté minutě, kdy se v přesilovce prosadil tečí v brankovišti Adam Lowry. Šanci na to jít do dvoubrankové vedení měl Cozens, který trefil břevno. O třetí gól slabšího Kazachstánu se pokoušeli Starčenko a Sagadějev, ale ani jeden z hráčů nakonec neuspěl.

​O první dvoubrankové vedení se postaral obránce Damon Severson, který opustil trestnou lavici a v úniku prostřelil brankáře Šutova mezi betony. Na 5:2 mohl navýšit Lowry v oslabení, ale tomu se nakonec nepovedlo prostřelit brankáře. Kazaši nadále trápili kanadskou defenzívu, kterou nakonec protrhl Kirill Savickij, jenž duel poslal do jednobrankového rozdílu.

Poté ale fauloval Orechov a zámořský celek opět odskočil na rozdíl dvou branek. Podruhé v zápase se trefil Cozens, který zakončoval přesilovkou kombinaci na konci 52. minuty úspěšně. Útočník Buffala se pak prosadil ještě jednou, v poslední minutě využil přesilovku a vstřelil svůj první dospělý hattrick.

Výsledek skupiny A:

Kanada – Kazachstán 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
Branky: 4. Cozens (Graves, Roy), 15. Batherson (Johnson, Graves), 18. Lowry (Johnson, Anderson), 33. Severson (Gregor), 52. Cozens (Batherson, Severson), 60. Cozens (Dubois, Severson) – 3. Petuchov (Gurkov, Asetov), 13. Šestakov (Akolzin, Paňukov), 48. Savickij (Michajlis, Orechov)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022