MS v hokeji 2022

Divoký výsledek v Helsinkách. V utkání Německa padlo 13 gólů

Utkání Německo vs. Itálie Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Německa sehráli na mistrovství světa hodně divoké utkání proti Itálii. V zápase nakonec padlo 13 gólů a radovali se němečtí hráči, kteří zvítězili 9:4. Čtyřmi body se blýskl obránce Wissmann.

Hráči Německa vlétli do zápasu jako uragán a brzy se dostali do vedení 3:0, které vyhnalo z brány italského gólmana Fadaniho. Jenže ani kolega Fazio si nevedl o nic lépe.

Němečtí hráči si totiž nadále dělali na ledě, co chtěli, a před odchodem do šaten zvýšili na 4:0. Ve druhé třetině pak sice Němci jednou inkasovali, ale zároveň přidali další dva góly.

​Nejdivočejší byla třetí třetina zápasu, ve které padlo šest branek. Italové sice hned zkraje prohrávali 1:8, pak ale dvěma góly alespoň částečně trošku poupravili skóre a snížili na 3:8. Německo však vesele útočilo dál a po gólu Soramiese, u kterého přidal čtvrtý bod obránce Kai Wissmann, vedlo 9:3.

19 vteřin před koncem zápasu pak Italové alespoň ještě jednou snížili, když se trefil Petan. I tak ale hokejisté Německa slaví vysokou výhru 9:4 a v tabulce A jim patří třetí místo.