MS v hokeji 2022

Slovensko zvládlo důležitý zápas proti Kazachstánu, hrdinou opět Slafkovský

Slovenský útočník Juraj Slafkovský střílí na bránu Zdroj: TASR / Profimedia.cz

Slovensko zvládlo důležitý duel proti Kazachstánu a po výhře 4:3 drží naději na postup do čtvrtfinále na mistrovství světa v hokeji. Klíčovým mužem byl opět mladý útočník Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci.

Slovensko se sice ujalo vedení, když si svůj první gól na MS připsal Andrej Kollár. Kazaši se ale nevzdali a předvedli rychlý obrat skóre na 2:1, v obou případech jim pomohla přesilovka.

Klíčem pro výhru Slovenska byla druhá třetina, ve kterém naši východní sousedé vstřelili tři branky. Ve dvou z nich měl prsty také Juraj Slafkovský, který asistoval u gólu Fehérváryho a pak také proměnil samostatný nájezd.

​Kazachstán ale ve třetí třetině ještě zápas zdramatizoval, když snižující trefu zařídil Paňukov. Slovensko tak muselo v závěru zápasu odolávat tlaku, a i hře Kazachstánu bez gólmana. Nicméně nakonec si Slováci připisují důležitou výhru 4:3, která je udržuje ve hře o čtvrtfinále.

MS v hokeji 2022 (Skupina A)

Kazachstán - Slovensko 3:4
Branky: 16. Paňukov (Blacker, Orechov), 18. Ševčenko (Starčenko, Valk), 44. Paňukov (Orechov) – 13. Kollár (Takáč), 30. Fehérváry (Liška, Slafkovský), 34. Liška (Krištof, Húska), 35. Slafkovský (tresné střílení)

Slovák Juraj Slavkovský by se měl stát jednou ze hvězd letošního draftu, jako první bude vybírat Montreal:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022