MS v hokeji 2022

To bylo drama. Lotyšsko vydřelo výhru nad Rakouskem až v nájezdech

Zápas Lotyšsko vs. Rakousko na MS v hokeji Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Lotyšska porazili na mistrovství světa Rakousko 4:3 po samostatných nájezdech a spravili si chuť po čtvrteční vysoké prohře s českým týmem. Rozhodující nájezd si připsal Roberts Bukarts.

Dramatické utkání přineslo branky až ve druhé třetině. Lotyšsko k výhře nasměroval dvěma góly útočník Balcers ze San Jose, jeho střeleckou produktivitu pak podpořil ještě Rihards Bukarts.

Jenže i Rakušané dokázali držet krok a díky brankám Nissnera a Heinricha se šlo do kabin po výsledku 3:2 pro Lotyšsko.

​Rakousko pak ve třetí třetině srovnalo a stejně jako proti Česku a USA dostalo zápas do prodloužení. V utkání se nakonec hrály samostatné nájezdy, kde triumfovali hokejisté Lotyšska, kteří proměnili dva pokusy, zatímco soupeř pouze jeden zásluhou skórujícího Heinricha.

MS v hokeji (Skupina B):

Lotyšsko - Rakousko 4:3 po samostatných nájezdech
Branky: 26. Balcers (Jaks, Abols), 30. Ri. Bukarts (Čukste, Dzierkals), 36. Balcers (Ri. Bukarts, Sotnieks), rozh. náj. Ro. Bukarts – 22. Nissner (Raffl, Schneider), 32. Heinrich (Schneider, Haudum), 47. Raffl (Zündel, Nissner)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022