MS v hokeji 2022

Pastrňák řádil a dovedl Česko k výhře, Červenka vede bodování MS

Radost českých hokejistů Zdroj: profimedia.cz

Český tým zvládl na mistrovství světa i duel proti Norsku. Na výhře 4:1 se velkou měrou podílel první útok. David Pastrňák pak zaznamenal tři body.

Český tým poslalo do vedení naše hlavní útočné trio. Puk se na trase Červenka, Krejčí dostal k Davidu Pastrňákovi, který svou typickou střelou propálil norského gólmana Arntzena. Nicméně další branky se už nerodily tak lehce.

Tým pod vedením kouče Kariho Jalonena tak musel vzít za vděk přesilovkou ve druhé třetině. Při ní se totiž poprvé na turnaji prosadil útočný rychlík Jakub Vrána.

Po poměrně rozpačité druhé třetině, ve které začali Norové vystrkovat růžky, přišlo uklidnění zkraje třetí části. David Pastrňák byl faulován a zahrávalo se trestné střílení, které forvard Bostonu proměnil luxusním způsobem.

​Nicméně soupeř se nevzdal a pomohla mu k tomu přesilová hra. Po faulu Skleničky se v početní výhodě prosadil Ludvig Hoff. Hra se pak rozkouskovala přesilovkami. Češi pak dokonce museli čelit hře Norska bez gólmana.

Tato situace však nakonec přinesla gól do prázdné branky, který zařídil Roman Červenka, jenž je tak stále v čele bodování na MS. Aktuálně má 11 bodů za 3 góly a osm asistencí.

Pastrňák také nedávno promluvil o ztrátě svého syna:

MS v hokeji 2022 (skupina B):

Norsko – Česko 1:4
Branky: 45. Hoff (Trettenes, Haga) – 7. Pastrňák (Krejčí, Červenka), 23. Vrána (Černoch), 41. Pastrňák (trest. střílení), 59. Červenka (Pastrňák, Krejčí)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022