MS v hokeji 2022

Kazachstán je na MS stále bez bodu, s Německem padl o gól

Hokejisté Německa na MS Zdroj: profimedia.cz

Německo zvládlo na mistrovství světa i zápas s Kazachstánem. S nepříjemným soupeřem sehráli Němci poměrně vyrovnanou partii, kterou rozhodli až ve třetí třetině a vyhráli 5:4.

Poslední Kazachstán, jenž bojuje o záchranu v elitní skupině, vstoupil do duelu s Německem aktivně a byl odměněn úvodní brankou, která padla po necelých třech minutách.

Němci však našli kvapnou odpověď a zápas zásluhou Pfoederla srovnali na 1:1. Podobný obrázek hry se opakoval i v dalším průběhu zápasu. Kazaši totiž rozjeli se svým soupeřem gólovou partii, ve které padlo celkově devět branek.

​Úspěšnější bylo nakonec Německo, které přežilo i závěrečnou hru Kazachstánu bez brankáře a došlo si pro výhru 5:4. Ve skupině A tak německým hokejistům patří druhé místo.

MS v hokeji 2022 (Skupina A):

Kazachstán Německo 4:5
Branky: 3. Starčenko, 16. Petuchov (Asetov, Sam. Danijar), 40. Akolzin (Starčenko, Sam. Danijar), 41. Michajlis (Sagadějev, Metalnikov) – 5. J. Müller (Bittner, Karachun), 17. Pföderl (Seider), 19. Fischbuch (Wagner, Seider), 26. Reichel (Gawanke, Noebels), 48. Ehliz (Wissmann, Bittner

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022