MS v hokeji 2022

Švédsko přetlačilo Lotyšsko díky jediné brance a stále může vyhrát skupinu

Švédsko přetlačilo Lotyšsko díky jediné brance a stále může vyhrát skupinu
Arturs Kulda v souboji se Švédem Carlem Klinbergem Zdroj: Profimedia

Švédsko s Lotyšskem mají za sebou poslední zápas základní skupiny na mistrovství světa. Výběr Tre Konor nakonec uspěl díky jediné brance, kterou vstřelil William Nylander. Po vítězství 1:0 tak tým ze severu Evropy stále může myslet na první místo ve skupině B. Pro Lotyše šampionát končí.

Jako první se v zápase dostali do šance hokejisté Lotyšska. Abols si sjel před branku, kam dostal přesnou přihrávku, ale trefil pouze gólmana Ullmarka. Do vedení ale mohli jít v první třetině ještě Švédové. Bemström vypálil tvrdě od modré a trefil do brusle najíždějícího Gustafssona. Od ní se kotouč odrazil jen těsně mimo branku.

Ve druhé části už se ale skóre měnilo, když hokejisté Tre Kronor využili přesilovou hru. Dahlin přihrál do pravého kruhu na Williama Nylandera. Ten neváhal a vypálil přesně pod horní tyč. Brankář Šilovs byl absolutně bez šance.

Související obsah

​V další zajímavé příležitosti byl opět Nylander, jenž vystihl lotyšskou rozehrávku a jen těsně minul vzdálenější tyč. Švédsko i nadále udržovalo nejtěsnější vedení a i přes závěrečnou hru Lotyšska bez brankáře nakonec uspělo 1:0. Seveřané tak skončí ve skupině B nejhůře na druhém místě, pro Lotyšsko turnaj končí.

Švédsko – Lotyšsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 35. Nylander (Dahlin, Wallmark).

Takto se William Nylander trefil do sítě Floridy:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události