MS v hokeji 2022

Švýcarsko vyhrálo skupinu A, Němci skončí před Kanadou druzí

Švýcaři v utkání proti Německu Zdroj: Profimedia.cz

Švýcarsko si udrželo v základní skupině neporazitelnost a v utkání s Německem si v nájezdech došlo pro výhru 4:3. Znamená to, že se ve čtvrtfinále utká s USA. Německo skončí druhé, což znamená, že když Češi neporazí Finsko, zahrají si v Helsinkách právě proti západnímu soupeři. Nájezdy rozhodl Nico Hischier.

Švýcarsko se v poledním zápase utkalo s Německem o první místo ve skupině A. Legendární Andres Ambühl poslal svůj celek do vedení již ve druhé minutě, z mezikruží propálil Grubauera střelou na první tyčku. Z velmi podobného místa přišlo vyrovnání, za Německo se trefil Kai Wissmann.

Do konce první třetiny naši západní sousedé ještě otočili. Moritz Seider nahazoval od modré čáry, kde puk do branky nevýrazně tečoval Stefan Loibl. Mužstvo ze země helvétského kříže srovnalo ve 22. minutě, a to opět z mezikruží. Pius Suter se prosadil střelou po ledě.

Denis Malgin otočil na konci prostřední části ranou z levého kruhu ke vzdálenější tyčce, ale ani toto vedení nevydrželo. Nejhezčí brankou utkání srovnal Matthias Plachta, který prošel mezi obránci a bekhendem zakončil pod víko. Oba celky pak měly šanci rozhodnout, ale to se nestalo, a tak se šlo do nájezdů.

V prvních dvou sériích skórovali jen Švýcaři. Nico Hischier chytře překonal Grubauera, následně se trefil přesnou ranou také Riat. Poté se už neprosadil nikdo jiný, a tak dva body získal tým Patricka Fischera. Švýcarsko vyhrálo skupinu, a český tým se tak neoblíbenému soupeři vyhne.

Výsledek skupiny A:

Německo – Švýcarsko 3:4sn. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Wissmann (Reichel), 16. Loibl (Seider, M. Müller), 48. Plachta (Wissmann) – 2. Ambühl (Corvi, Herzog), 22. Suter (Malgin, Kukan), 39. Malgin (Moser, Meier), rozh. náj. Hischier

Takto se umí prosadit Nico Hischier i v NHL:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022