MS v hokeji 2022

Slovensko nepřipustilo drama, po drtičce porazilo Dánsko a postupuje

Tomáš Tatar se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Slovensko bojovalo v závěrečném zápase skupiny A s Dánskem o postup do čtvrtfinále letošního mistrovství světa. A naši východní sousedé zvítězili 7:1, čímž si zajistili účast v nejlepší osmičce turnaje. Naopak pro Dány turnaj končí.

Slovensko šlo do utkání o všechno s brankářem Húskou a začalo aktivně. Přesně v polovině první třetiny poslal svůj tým do vedení kapitán Tomáš Tatar, který se prosadil hned po vhazování z pravého kruhu. Dvaadvacet sekund před koncem první části navýšil vedení povedeným bekhendem opět hráč New Jersey Devils.

Hned na startu druhé třetiny přidali Slováci třetí gól. V brankovišti se po nahození Slafkovského prosadil Pavol Regenda, na rozdíl čtyř branek navýšil Mislav Rosandič střelou od modré čáry. Nepopulárního bůra teprve po dvou třetinách uzavřel Juraj Slafkovský, který si najel k brance a bekhendem poslal Slovensko do vedení 5:0.

Dánové se dočkali čestného zásahu ve třetí třetině. S prudkým nahozením od modré čáry uspěl Joachim Blichfeld. Jenže Slováci žádné drama v závěru nepřipustili a přidali ještě dvě branky. Z dorážky se nejprve prosadil Šimon Nemec a o konečnou podobu skóre se postaral Pavol Regenda. Slovensko tak zvítězilo 7:1 a raduje se z postupu do čtvrtfinále. Tam se naopak nepodívá právě Dánsko.

Výsledek skupiny A:

Slovensko – Dánsko 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Branky: 10. Tatar (Krištof), 20. Tatar (Krištof), 22. Regenda (Slafkovský, Nemec), 33. Rosandić (Lunter, Nemec), 39. Slafkovský (Krištof), 59. Nemec (Takáč, Roman), 60. Regenda (Nemec, Lantoši) – 48. Blichfeld (M. Lauridsen, Ehlers).

Tomáš Tatar se umí střelecky prosadit i ve slavné NHL:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022