MS v hokeji 2022

Hokejisté USA na závěr skupiny porazili Norsko. Vyzvou Švýcarsko

Nate Schimdt a Sean Farrell v zápase USA s Norskem Zdroj: Profimedia

Svůj poslední zápas na mistrovství světa mají za sebou hokejisté USA a Norska. Duel, který už neměl vliv na pořadí týmů ve skupině B, nakonec vyhrál zámořský celek 5:1. Na USA čeká ve čtvrtfinále Švýcarsko.

Hokejisté USA měli výborný vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě se z dorážky a prakticky z nulového úhlu trefil Ryan Hartman. V osmé minutě už to bylo o dvě branky. Se štěstím propálil Haukelanda Matthew Boldy. Za stavu 2:0 se tak šlo do druhé třetiny.

V ní se podařilo Norsku snížit. Do samostatného úniku ujel Andreas Martinsen a prostřelil gólmana Američanů. Spojené státy ale v prostřední části ještě našly odpověď. Ben Meyers převedl pěknou kombinaci s Lukem Hughesem a prvně jmenovaný zakončoval následně přesně k tyči.

​Na začátku poslední dvacetiminutovky se podařilo Skandinávcům opět snížit. Jakobsson krásně našel Daniela Böena Roksetha, jenž se trefil z první do odkryté klece. Na konečných 4:2 upravil střelou přes celé kluziště do odkryté branky Sean Farrell. USA tak končí ve skupině B na čtvrtém místě a ve čtvrtfinále se střetne se Švýcarskem. Norsko skončilo sedmé.

USA – Norsko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Hartman (Galchenyuk, Lafferty), 8. Boldy (Galchenyuk), 29. Meyers (Hughes, Kuhlman), 60. Farrell – 23. Martinsen (Haga, Röymark), 42. Rokseth (Jakobsson, Trettenes).

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022