MS v hokeji 2022

Kanada na závěr základní skupiny rozstřílela bezzubou Francii

Jordann Perret a Dylan Cozens Zdroj: Profimedia

Kanaďané si na závěr základní skupiny zlepšili náladu, když nemohoucí Francii rozstříleli 7:1. Javorové listy tak ve skupině A skončily na třetím místě a ve čtvrtfinále je čeká Švédsko.

Kanaďané více než polovinu první třetiny gólově mlčeli, ale ve 13. minutě se konečně prosadili. Sanheim pálil od modré a před brankou úspěšně tečoval Dylan Cozens. Dvě a půl minuty před koncem první části to bylo 2:0. Další nahození Sanheima nešikovně vyrazil před sebe gólman Ylönen a na dorážku Maxima Comtoise už nemohl dosáhnout.

O tři branky to bylo na začátku prostřední třetiny. Pierre-Luc Dubois dostal přihrávku mezi kruhy, potáhl si kotouč a následně parádně propálil francouzského brankáře. Čtvrtý gól Kanady přidal Eric O'Dell, jenž se dostal za obranu a únik zakončil krásným forhendovým blafákem.

​Kanaďané se prosadili i ve třetí třetině. Z levého kruhu se trefil přesně na zadní tyč Zach Whitecloud. Francie ale zapsala alespoň čestný úspěch. Anthony Rech vzal v přečíslení zodpovědnost na sebe a zavěsil přesně pod horní tyč. Na 6:1 o pár chvil později zvýšil svým druhým gólem v zápase Pierre-Luc Dubois. Na konečných 7:1 upravil tvrdou ranou Damon Severson. Kanaďané tak končí na třetím místě a utkají se se Švédskem. Francie skončila ve skupině šestá.

Kanada – Francie 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Cozens (Sanheim, Batherson), 18. Comtois (Sanheim, Lowry), 23. Dubois (Cozens, Batherson), 36. O'Dell (Whitecloud, Holden), 46. Whitecloud (Mercer), 52. Dubois (Batherson, Cozens), 56. Severson (Dubois, Batherson) – 49. Rech.

Takto krásně se trefil Pierre-Luc Dubois do sítě Philadelphie:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022