MS v hokeji 2022

Kouč Jalonen ocenil po výhře týmového ducha, pak spěchal na zápas Finska

Kouč Jalonen ocenil po výhře týmového ducha, pak spěchal na zápas Finska
Zdroj: profimedia.cz

Trenér Kari Jalonen byl po výhře Česka nad Německem 4:1 velmi spokojený. Stále však upozorňoval, že jde teprve o malý krůček v cestě za medailí z mistrovství světa, na kterou český národní tým čeká deset let. Ihned po zápase navíc spěchal do Tampere, aby zhlédl čtvrtfinálový duel mezi Slovenskem a Finskem.

"Bylo to o charakteru. Týmový duch, který jsem z kabiny cítil, byl prostě neuvěřitelný. V takových zápasech to bývá hlavně o něm. Kluci odvedli opravdu skvělou práci a hráli jeden pro druhého," vysvětlil Jalonen pro hokej.cz, co stálo za úspěchem ve čtvrtfinále proti Německu.

Česko hned v úvodu zápasu podržely přesilovky, tu první proměnil po skvělé Krejčího přihrávce David Pastrňák.

"Když se Pasta připojil k týmu, tak jsem mluvil s Červenkou a Krejčím, že ho musíme dát k nim. Chtěli jsme vypilovat první přesilovku, dneska se nám to vyplatilo," prozradil Jalonen. Přesilovková souhra pak zafungovala i při druhém gólu, kdy se zase trefil Červenka. 36letý útočník se tak zároveň stal nejstarším hráčem, který dokázal nasbírat na MS 13 kanadských bodů.

Související obsah

​"Ale nebylo to jen o jejich gólech, spíš o hře celého týmu. Všechny lajny hrály dobře, zejména obránci to zvládli skvěle,“ pochválil finský kouč ve službách Česka hru celého týmu. Kari Jalonen pak také ocenil gólmana Karla Vejmelku, který si připsal několik skvělých zákroků a pustil za svá záda pouze jednu branku. "Všichni viděli, jak dobře chytá. Je to hlavně o sebedůvěře," dodal.

Ihned po zápase finský trenér Kari Jalonen spěchal do Tampere, kde Česko odehraje sobotní semifinále. Český kouč chtěl vidět čtvrtfinálový zápas mezi Slovenskem a rodným Finskem.

Kouč Jalonen před šampionátem vyhlásil útok na zlato:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události