MS v hokeji 2022

Švýcarsko končí už ve čtvrtfinále, proti USA nedalo ani jeden gól

Zklamaní hokejisté Švýcarska Andres Ambühl (vpravo) a Marco Miranda (vlevo) Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Švýcarska skvěle rozehraný turnaj nedotáhnou k medailím. Vítěze skupiny A na mistrovství světa, který neprohrál jediný zápas, totiž ve čtvrtfinále zastavili hráči USA, kteří zvítězili 3:0.

Švýcarsko se po skvělých výkonech v základní skupině zařadilo mezi favority na mistrovství světa. Jejich cesta ale končí už ve čtvrtfinále. Hráči helvétského kříže tentokrát nedokázali dát ani jeden gól USA.

Hráči Švýcarska sice byli střelecky aktivnější, góly ale střílel pouze soupeř. Američané se dvakrtá trefili v první třetině, když se prosadil Meyers a Gaudette.