MS v hokeji 2022

Ani letos, ani příští rok. Hokejové MS 2023 bude opět bez Rusů a Bělorusů

Ani letos, ani příští rok. Hokejové MS 2023 bude opět bez Rusů a Bělorusů
Předseda Mezinárodní hokejové federace Luc Tardif Zdroj: Profimedia

Zástupci Mezinárodní hokejové federace (IIHF) rozhodli, že příští světový šampionát se uskuteční bez Rusů a Bělorusů, stejně jako ten letošní. Zákaz startu hokejistů obou zemí vyplývá z dění na Ukrajině, která už od února čelí ruské invazi.

Čelní představitelé IIHF rozhodli, že Rusko a Bělorusko se nesmí zúčastnit ani příštího hokejového MS, jež se uskuteční ve Finsku a Lotyšsku. Důvodem je válka na Ukrajině. Tu rozpoutali v únoru Rusové a Bělorusko jim ve válečné invazi pomáhá. 

"Od začátku jsme se snažili přizpůsobit situaci. Čekali jsme co nejdéle, než jsme prodloužili zákaz. Doufali jsme v lepší situaci, ale ta nenastala. Právě teď nemůžeme dělat nic jiného," uvedl na oficiálních stránkách IIHF prezident federace Luc Tardif.

​Ten se rozhovořil i o tom, s jakými logistickými problémy se kvůli vyloučení Rusů a Bělorusů musí světový hokej potýkat. Zákaz startu pro tyto dvě země totiž ovlivňuje všechny divize včetně záležitostí ohledně postupu a sestupu.

Související obsah

​Kdy a a za jakých podmínek se budou hokejisté obou států moci vrátit do kolotoče MS, se rozhodne v budoucnu.

Kromě tenisu se uplatňuje zákaz startu pro ruské a běloruské sportovce i v jiných sportech. Nebudou startovat ani ve Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události