MS v hokeji 2022

Ze svého výkonu jsem zklamaný, Kanadě jsme to darovali, řekl po prohře Pastrňák

Ze svého výkonu jsem zklamaný, Kanadě jsme to darovali, řekl po prohře Pastrňák
Český hokejista David Pastrňák na MS ve Finsku. Zdroj: Profimedia.cz

Český hokejový útočník David Pastrňák rozdýchával semifinálovou porážku od Kanady na MS ve Finsku hodně těžce. Byl skleslý nejen z prohry, ale především ze svého vystoupení na ledě, které podle něj nebylo optimální. "Ze svého výkonu jsem zklamaný, ale takový je hokej. Někdy je den, že se tak stane. Je důležité hned po zápase najít motivaci, aby už se to nestalo," uvedla hvězda Bostonu. Šanci na reparát má český národní tým už v neděli, kdy bude hrát o třetí místo. "Musíme se vzchopit, dobře se vyspat a myslet na bronz," burcoval své spoluhráče populární "Pasta".

V semifinále proti Kanadě ho tradičně byl plný led, tentokrát však nepůsobil Pastrňák až tak výrazně, jak by si čeští fanoušci přáli. Javorové listy navíc po jeho vyloučení vyrovnaly skóre na 1:1 a nastartovaly se k obratu i celkovému vítězství 6:1. 

Z porážky byla česká osmaosmdesátka hodně smutná. Co se jí nelíbilo, byl hlavně její vlastní představení. Pastrňák totiž nezískal ani bod, a navíc neproměnil ani trestné střílení. "Z toho musí být gól. Ze svého výkonu jsem zklamaný, ale takový je hokej. Někdy je den, že se tak stane. Je důležité hned po zápase najít motivaci, aby už se to nestalo," uvedl hvězdný snajpr pro hokej.cz

Právě kvůli jeho zbytečnému faulu šli Češi za stavu 1:0 do oslabení, v němž inkasovali vyrovnávací trefu. "Dal mi vyloženě loket do hlavy. Jel jsem si jen pro hokejku, lehce jsem do něj šťouchnul. A i když ten kluk má dva metry, tak spadl na zadek. Myslím, že to nasimuloval," popsal situaci Pastrňák. "Byla to ode mě blbost. Moje chyba," přiznal. 

Útočník Bostonu se rozpovídal i o druhé třetině, v níž Češi měli výpadek, a Kanada tak rozhodla o výhře. "Druhou třetinu jsme úplně odevzdali. Nevím, proč tomu tak bylo. Ani oslabení nám nepomohla. Udělali jsme zbytečné fauly a chyby, které je posadily na koně. Nám se to už nepodařilo zastavit," mrzelo ho. "Kanada neudělala nic, vyloženě jsme jí to darovali," dodal.

Související obsah

Napravit vše může už v neděli odpoledne, kdy se Češi utkají s Američany o bronz. "Musíme se vzchopit, dobře se vyspat a myslet na bronz," uzavřel.

Takhle Pastrňák válel na konci sezony v NHL. Teď si s Čechy zahraje o bronz na MS:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.​

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události