MMA

Martínek je na KSW natěšený. Konečně jsem přibral, raduje se

Již 18. června se Michal Martínek (9-3) představí v polské organizaci KSW. V rozhovoru pro web TN.cz prozradil, jaký byl jeho předčasný odchod z ruské organizace ACA, proč se rozhodl pro KSW, i co ví o svém příštím soupeři.

Martínkův příchod oznámila organizace KSW až nyní, ale český bijec byl domluvený už tři měsíce. "Samozřejmě mám radost. Od samého začátku, kdy jsme se domluvili s tou asociací, jsem rád, že můžu reprezentovat české MMA v nejsilnější evropské asociaci," hovořil nadšeně o své nové smlouvě.

Ačkoliv měl ještě platný kontrakt v ruské ACA, kde absolvoval již tři zápasy, podařilo se mu bez problémů vyjednat předčasný konec: "Ten odchod byl naprosto seriózní a v pořádku. Kluci nedělali žádné ofuky, i když jsem tam byl smluvně vázaný až do listopadu. Vysvětlili jsme jim, jaký máme pohled na celou tu situaci, a že já jako sportovec chci mít klid na přípravu, že to jsou velké tlaky. Všechno jsme si vyjasnili a popřáli mi hodně štěstí, takže si myslím, že to ukončení spolupráce bylo na seriózní úrovni."

Po konci v Rusku měl "Černovous" hned několik nabídek. "Měl jsem nabídku z RFA i OKTAGONu, a také z Francie, ale od začátku jsme věděli, že nás zajímá to KSW, jen chvilku nám trvalo to rozhodování z hlediska financí, a nakonec jsme se dohodli. Myslím si, že to je taková zlatá střední cesta, a jsme spokojení s tím, jak to dopadlo," prozradil, že nevolil na základě financí, ale spíše prestiže a úrovně organizace.

Během uplynulého víkendu proběhl turnaj KSW 70, kde byly k vidění hned tři souboje v těžké váze a Martínek své možné budoucí soupeře sledoval. "Koukal jsem, každého z těch zápasníků znám alespoň z televize. Materla je reklama na polské MMA, Pudzian je legenda, pětinásobný nejsilnější muž světa, a také má nejvíce KO v historii KSW, takže to jsou zápasy, které člověk vidět chce. To káčko (knokaut – pozn. red.) ve finálovém zápase, to bylo brutální. Líbí se mi i ta show," vypíchl pozitiva KSW.

Související obsah

​Český bijec trénuje napůl v pražském Reinders gymu a napůl v polském Ankos. "Na téhle úrovni je potřeba fungovat i v takovémto nějakém gymu. Nechci tím nijak snižovat náš gym, ale u nás jsem jediná těžká váha. U nás jsou skvělé 93 (polotěžké váhy – pozn. red.) jako Škvor nebo Petrášek. S Denisou Procházkou často spárujeme, i s Karlosem Vémolou, což jsou dynamičtí rychlí kluci, výborní postojáři, ale potřebuju i takové ty těžké kolosy, co mají těch 120 kilo, aby ten nervový systém byl zvyklý na to tahání se tady s těma obludama," dodal se smíchem.

Soupeřem na KSW 71 mu bude Polák Filip Stawowy s bilancí 9-2, pro kterého to bude rovněž debut v KSW. "Je to mladý prospekt z polského MMA. Je asi stejně vysoký jako já, ale bude o pár kil těžší, i když ne o moc. Já jsem teď konečně něco přibral, což byl vždy můj problém na ty velké kolosy. Pracoval jsem na tom, abych přibral a udržel si v tom nějakou fyzičku a pohyb. To si myslím, že se mi v tréninku podařilo. Soupeře vnímám jako mladého nebezpečného kluka. Jeho tělo vypadá trošku nesportovně, ale každý, kdo dělá MMA, ví, že to není o postavě jako takové. Bylo mi řečeno, že má výbornou fyzičku na ta svá kila a z devíti zápasů má osm K.O., což o něčem svědčí," upozornil na soupeřovu silnou stránku.

Související obsah

​A jak vidí česká těžká váha svou budoucnost v KSW? "Podepsali jsme delší kontrakt na víc zápasů a samozřejmě je potřeba myslet krok za krokem zápas od zápasu. Vidina je ale jasná, chtěl bych něco dokázat v zahraničí, a proto jsem si tu organizaci zvolil. U nás už jsem něco dokázal a chtěl bych to samé dokázat i venku. Moje ambice jsou ty největší možné, ale musíme jít krok za krokem. Poslední zápas jsem prohrál, takže teď je důležité vyhrát, jít krůček po krůčku, a poté budeme samozřejmě rádi, když vyjde nějaký titulový zápas," prozradil na závěr, že cíle malé rozhodně nemá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události