šipky

MVG vyhrál pošesté Premier League. V dramatickém finále zdolal Cullena

Michael van Gerwen vyhrál šipkařskou Premier League pošesté v kariéře. V nesmírně dramatickém finále porazil Joea Cullena, když o vítězi rozhodl až poslední leg, ve kterém měl soupeř dokonce jednu šipku na výhru. Mighty Mike si tak za vítězství odnese odměnu ve výši 8 milionů korun, do čehož nejsou započítané vyhrané peníze za jednotlivé večery v základní části.

V prvním semifinále se utkali obhájce titulu Jonny Clayton a nováček Joe Cullen, který se do finálové čtveřice procpal až při posledním večeru Premier League, který se odehrál v anglickém Newcastlu. Favoritem utkání tak byl prvně jmenovaný. 

jenže 32letý Angličan postavil všechny předpoklady na hlavu. Dostal se do vedení 6:0, když předváděl velmi dobré náhozy a průměr na tři šipky držel nad hranicí sta bodů. Obhájce titulu získal první bod až v sedmé hře, ale to už bylo příliš pozdě. Cullen si pohodlný náskok udržel až do konce a radoval se z postupu do finále po výhře 10:4. Průměr na tři šipky měl 100,76 bodu, zatímco jeho soupeř pouze 93,59. Claytonovi se příliš nedařilo také na zavírání, kdy trefil pouze čtyři doubly ze čtrnácti.

Související obsah

​​Ve druhém semifinále se utkali pětinásobný vítěz Premier League Michael van Gerwen a James Wade, který tuto soutěž ovládl v roce 2009. Začátek zápasu vyšel lépe 39letému Angličanovi, který sebral Gerwenovi podání, ale další dva legy šly na stranu Nizozemce. Do trháku se Mighty Mike dostal v osmém legu, kdy soupeři vzal opět podání díky zavření ve čtvrtém kole, a šel do vedení 5:3. Do šaten pak šli oba hráči za stavu 6:4 pro Gerwena. 

Po přestávce Gerwen dominoval ještě více. Vyhrál všechny čtyři legy, čímž celý zápas uzavřel na konečných 10:4. Nizozemský šipkař se předvedl průměrem na tři šipky 99,76 bodu a při zavírání trefil každou druhou šipku do žádoucího doublu. Před finále s Joem Cullenem pak následovala dvacetiminutová přestávka. 

Související obsah

​Do finále vstoupil lépe Joe Cullen, který vyhrál první leg a měl také tři šipky, aby Gerwena následně brejkl To se mu ale nepovedlo, a tak Mighty Mike trestal. Srovnal na 1:1 a vzápětí i díky skvělému zavírání utekl do vedení 3:1. Mladý Angličan ale dokázal zabrat a srovnal skóre na 3:3. Oba hráči předváděli skvělé náhozy, když se průměry pohybovaly okolo sto bodů na tři šipky. 

Další dva legy šly ale opět na stranu Nizozemce. Pak ale předvedl skvělou hru Joe Cullen, který ve čtvrtém kole zavřel vysokých 141 bodů. Následně si ale Gerwen podání udržel, a tak si šli hráči odpočinout za vedení Gerwena 6:4. Další zavření přes sto bodů se Cullenovi povedlo hned po přestávce, když zavřel 114, čímž vypálil rybník Gerwenovi, kterému zbývalo na terči už jen 25 bodů. Rockstar se tak stále držel v kontaktu.

Tento leg Cullena nakopl, a tak vyhrál i další, kdy Gerwena brejkl a srovnal na 6:6. V další hře se dostal dokonce do vedení, což se mu povedlo poprvé od stavu 1:0. Ve čtrnácté legu měl Cullen velkou šanci utéct ještě více, ale netrefil dvě šipky na double, čehož Gerwen využil a opět srovnal skóre. 

Související obsah

​Svá podání si oba hráči drželi až do stavu 9:9, a tak utkání zamířilo do dramatické koncovky. V devatenáctém legu ale MVG zavřel dvanáctou šipkou, čímž se dostal pouhou jednu hru od vítězství. Následující hra se ale Gerwenovi vůbec nepovedla, a tak o vítězi musel rozhodnout poslední leg, do kterého začal podávat Cullen. Anglický šipkař si v něm vypracoval jednu šipku na výhru, ale jen těsně minula double 16. K terči se tak vrátil Mighty Mike, který trefil double 14 neomylně trefil.

Michael van Gerwen tak v Berlíně vyhrál šestou trofej z Premier League ve své kariéře. Může se tak těšit na odměnu 275 tisíc liber (8 milionů). Poražený Joe Cullen dostane 125 tisíc liber (3,6 milionu korun).

Semifinále:

Joe Cullen –⁠ Jonny Clayton 10:4

Michael van Gerwen –⁠ James Wade 10:4

Finále:

Michael van Gerwen –⁠ Joe Cullen 11:10

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události