MMA

Na Martínkův debut v KSW se těším. Příště budu lepší, ujišťuje Procházka

Už jsou to čtyři dny od triumfu MMA zápasníka Jiřího Procházky v UFC nad Gloverem Teixeirou. Český zápasník tím získal titul šampiona UFC a dostal se do obrovské euforie, kterou prožívalo snad celé Česko. Euforie u něj už nyní opadá, ale o to víc si uvědomuje, co tento úspěch znamená. V příštím svém zápase slibuje úplně jiný a lepší výkon a nyní se těší na debut svého tréninkového parťáka Michala Martínka v KSW.

"Euforie už trochu opadá, teď si to dokážu víc uvědomit. Dnešní ráno bylo fakt krásné. Na hotelu, kde jsem spal, jsem vstal, slunce vyšlo a v brzkých ranních hodinách jsem tam seděl s tím pásem a říkal jsem si: 'Fakt je to tady, je to doma,' takže už to dokážu reálně vnímat a nejsem jen v tom tunelovém vidění," prozradil Procházka své pocity čtyři dny po životním zápase.

Hned na pozápasové tiskové konferenci byl vůči svému výkonu kritický a nyní už má za sebou i zpětné zhlédnutí souboje. "Podíval jsem se na to před dvěma dny. Nepodal jsem takový výkon, jaký jsem chtěl a jediné co mohu říct, že vím naprosto jistě, že příště to bude úplně jinačí a mnohem lepší, samozřejmě," dal nadějný příslib svým fanouškům.

Teď si ovšem může užívat zasloužených oslav, které má naplánované jen z části: "Tento pátek uděláme nějakou menší akci a v sobotu v mé rodné vesnici to oslavím s místními. Co bude dál, to teprve uvidíme."

Související obsah

​Součástí Procházkovy přípravy na titulový zápas byly také tréninky s Michalem Martínkem, zápasníkem v těžké váze, který bude v sobotu debutovat v KSW. "S Michalem je to vždycky skvělé, protože je to člověk, který není jenom přepnutý v tom tréninku, ale uvědomuje si, co dělá, a takové lidi potřebujete na tréninku, protože se tam nechcete úplně zrakvit. Občas je potřeba šlápnout, máknout pořádně a občas je potřeba vědět a jít víc techničtěji. S ním se dá jet cokoliv. Věřím, že je připravený na svůj zápas v KSW a držím mu palce," popsal svého tréninkového parťáka.

"Je těžká váha, takže věřím, že by měl využít své přednosti, co se týče těžké váhy, a to je pohyb a kontrola té své váhy, což on má lepší než jiní z těžkých vah. A také kontrolované údery," nastínil "Černovousovy" silné stránky. "Jsem na to zvědavý, těším se," dodal na závěr.

Související obsah

Michala Martínka na KSW 71 budete moci sledovat tuto sobotu exkluzivně no Voyo. Galavečer začíná v 19:00 a souboj Martínka s Filipem Stawowym přijde na řadu jako třetí.

Ve Snídani s Novou Procházka odpovídal na dotazy fanoušků a prozradil i původ svého netradičního účesu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události