šipky

Začíná World Cup of Darts. Češi zabojují o historický postup proti Anglii

Začíná World Cup of Darts. Češi zabojují o historický postup proti Anglii
Karel Sedláček a Adam Gawlas Zdroj: Se svolením Karla Sedláčka

Už ve čtvrtek v 19 hodin startuje další ročník World Cup of Darts, tedy neoficiální týmové mistrovství světa v šipkách. Opět u toho bude i český tým ve složení Karel Sedláček a Adam Gawlas. Na ty v prvním kole čeká první nasazená dvojice z Anglie – Michael Smith a James Wade. Titul obhajuje reprezentace Skotska.

Letošní World Cup of Darts se uskuteční od 16. do 19. června v německém Frankfurtu. Účastnit se ho bude 32 zemí a každý národ zastupují dva hráči. Českou republiku budou v Eissporthalle zastupovat Karel Sedláček a Adam Gawlas. Jenže los k nim byl hodně krutý. V prvním kole je čeká výběr Anglie, za kterou nastoupí Michael Smith a James Wade. Navíc Angličané jsou nasazenými jedničkami.

"Cítíme se perfektně. Poladíme cestou do Frankfurtu ještě taktiku. Los je samozřejmě těžký, ale je lepší je potkat v prvním kole, a ne třeba až v semifinále. I když jsou velkými favority, tak já to vidím padesát na padesát," řekl k losu Sedláček. "Je lepší, že nejsme favority zápasu. Naopak nás to vyhecuje k lepšímu výkonu," myslí si Zlej Kája.

Související obsah

​"Těžší los už asi nemůže být. Jsme ale na dobré vlně," říká před turnajem Gawlas. "Kamarádi si z losu dělali srandu. Prý si vsadí na soupeře, že to je prý jistota. Ale my umíme překvapit. Když předvedeme to, co minulý rok, tak to může vyjít," zapřemýšlel jediný český držitel karty PDC. Na Čechy tak čeká pořádná šichta, ale pokusí se poprvé v historii postoupit alespoň přes první kolo.

Titul z loňského roku obhajují skotští šipkaři – Peter Wright a John Henderson. Pokud by zvítězili, pro Wrighta by to byl třetí triumf během čtyř let. Citelné oslabení musí skousnout Nizozemci. Za ty kvůli operaci ruky nenastoupí vítěz Premier League Michael van Gerwen. Jinak se fanoušci mohou těšit na plejádu hvězd. Mimo již zmíněných se představí například Gerwyn Price, Jonny Clayton, José de Sousa, Simon Whitlock nebo nestárnoucí 68letá legendPaul Lim.

Související obsah

​A jaký je formát turnaje? V prvním kole se vždy budou hráči střídat po třech šipkách a hraje se na pět vítězných legů. Ve druhém kole, čtvrtfinále a semifinále je systém jiný. Oba týmy nominují pořadí hráčů, v jakém budou hrát. Budou se hrát dvě dvouhry na čtyři vítězné legy, a pokud bude skóre nerozhodné, rozhodne čtyřhra na čtyři vítězné legy.

A finále je opět trochu odlišné. Nejprve přijdou na řadu dvě dvouhry na čtyři vítězné legy, poté čtyřhra a potom se pořadí dvouher otočí. Vše se hraje na čtyři vítězné legy a vyhrává tým, který jako první ovládne tři zápasy.

Celý program World Cup of Darts můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo už od čtvrtka od 19 hodin. Češi půjdou do boje v pátek ve 21:30.

Dvojice pro 1. kolo World Cup of Darts:

Dánsko – Singapur
Nový Zéland – Švýcarsko
Irsko – Kanada
Rakousko – Finsko
Severní Irsko – Gibraltar
Wales – Filipíny
Německo – Španělsko
Nizozemsko – Brazílie
Lotyšsko – Maďarsko
Polsko – USA
Švédsko – Jihoafrická republika
Portugalsko – Itálie
Austrálie – Litva
Anglie – Česko
Skotsko – Hong Kong
Belgie – Japonsko

Loňský ročník ovládli šipkaři ze Skotska:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události