Fotbal

Konec Ronalda v United? Portugalský novinář pro TN.cz objasnil situaci

Zatímco je na odchodu z Manchesteru United Paul Pogba, musí anglický klub řešit další nepříjemnost. Touhu odejít měl totiž vyjádřit i hvězdný Cristiano Ronaldo, který není spokojený se situací v týmu.

Byl to velký poprask, když se Cristiano Ronaldo vloni v létě po 13 letech vrátil do Manchesteru United. Jenže jeho comeback se po roce stráveném v týmu z Old Trafford nejeví jako úspěšný.

37letý Portugalec sice nastřílel 24 gólů ve 38 zápasech a byl zvolen hráčem roku v United, jenže z klubového hlediska to žádná hitparáda nebyla. Manchester skončil až na šestém místě v Premier League. A místo Ligy mistrů ho tak v příštím ročníku čeká "pouze" Evropská liga.

Manchester United navíc v přípravě na novou sezonu zatím nepodepsal žádnou velkou posilu, a nejeví tak známky, že by chtěl v následujícím ročníku hrát opět o nejvyšší příčky.

Související obsah

Tato situace navíc údajně dospěla k tomu, že se Cristiano Ronaldo, který je vždy hladový po tom největším úspěchu, měl vyjádřit, že chce z klubu odejít. "Ano, je to pravda. Ronaldo se blízkým lidem svěřil, že může Manchester United opustit. Je nespokojený s postojem anglického klubu na přestupovém trhu. United stále nikoho nekupují, nebudou hrát Ligu mistrů a Ronaldo si uvědomuje, že nebudou mít konkurenceschopný tým," vyjádřil se pro TN.cz portugalský novinář André Zeferino z deníku Record, který nedávno vydal článek o Ronaldově potenciálním odchodu. Informaci pak sdílely také britské noviny Daily Mail.

Cristiana Ronalda, jenž má v United smlouvu do konce června příštího roku, pak neměl přesvědčit ani příchod trenéra Erika ten Haga z Ajaxu Amsterdam. 52letý kouč ve funkci nahradil Ralfa Rangnicka.

Související obsah

Otázkou je, zdali by další kroky Cristiana Ronalda směřovaly do rodného Portugalska, konkrétně do Sportingu Lisabon, kde započal svou skvělou kariéru. "Hodně lidí se mě na to ptá, ale upřímně si nemyslím, že se to stane. Může Manchester United opustit. Ale jeho osud momentálně do Sportingu nesměřuje," dodal Zeferino.

Cristiano Ronaldo při tréninku s portugalskou reprezentací:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události