Motorsport

Poslední závod před letní pauzou. ME tahačů míří do Německa

Poslední závod před letní pauzou. ME tahačů míří do Německa
ME tahačů Zdroj: se souhlasem BUGGYRA Racing

ME tahačů se pojede před letní pauzou naposledy, program se přesouvá do německého Nürburgringu, což je poslední závod před českým Mostem. Buggyra se vrací pod hrad Nürburg po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru a přírodní katastrofou. Sobotní a nedělní závody můžete sledovat přímo zde v článku.

V roce 2020 se v Německu nejelo z důvodu pandemie koronaviru, v minulém roce postihly Ardeny ničivé povodně. Po dvouleté pauze se tak pojede na známém okruhu. "Těšíme se na skvělou atmosféru, vždyť během víkendu tradičně do hlediště dorazí na 200 000 fanoušků. Bude to velká show a věřím, že co se týče výsledků, budeme její součástí," řekl šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.

Chybět nebude opět Čech Adam Lacko, který má německý okruh velmi rád. Při poslední účasti jeden závod vyhrál a jednou dojel na bronzové příčce. "Nürburgring beru hlavně jako přípravu na Most, kde se chci našim fanouškům ukázat v plné parádě. To, co se dělo v předchozích podnicích, hážu za hlavu. Moc se těším na bouřlivou atmosféru plných tribun," řekl Adam Lacko. 

Naposledy se jelo na Slovakia Ringu v Orechové Potoni, kde hned třikrát uspěla legenda Norbert Kiss. Jeden závod ovládl Jamie Anderson, Adam Lacko se tehdy na pódium nedostal. Závody můžete sledovat v sobotu a neděli živě v našem článku.

Související obsah

Program závodů na Nürburgringu:

Sobota 16. 7.

11:50 První závod
18:25 Druhý závod

Neděle 17. 7.
13:35 Třetí závod
16:45 Čtvrtý závod

Závody tahačů mohou být někdy pěkná divočina s drsnými kolizemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události