šipky

World Matchplay: Gerwen postupuje dál. Cullen rozdrtil Damona Hetu

Šipkařské World Matchplay skončilo pro dalšího z favoritů. Už v prvním kole končí Skot Gary Anderson, který nestačil na Daryla Gurneyho. Namále měla také světová trojka Michael Smith, jenž musel otáčet zápas, ve kterém prohrával už 4:8. Roli favorita splnili také Michael van Gerwen a James Wade. Překvapivě jednoznačně přehrál Joe Cullen Damona Hetu, kterého porazil 10:2.

První sobotní zápas mezi Dirkem van Duijvenbodem a Ryanem Searlem nabídl velmi dramatickou podívanou. Anglický šipkař se dostal do vedení už 6:3, ale záhy o něj přišel, když Nizozemec dokázal srovnat skóre. Searle ale měl výhodu prvního podání, kterou se mu dařilo držet až do stavu 8:7. Poté ale Duijvenbode předvedl tři vynikající legy, kdy dvakrát zavřel ve čtvrtém kole a jednou v pátém, na což jeho soupeř neměl adekvátní odpověď a Nizozemec se tak raduje z postupu po výhře 10:8.

Velká otočka byla k vidění i ve druhém utkání. Brandon Dolan sice vedl nad Dannym Noppertem 5:2, ale Nizozemec ve zbytku utkání prohrál už jenom jeden leg a přesvědčivě vyhrál 10:6. Dosáhl také velmi dobrého průměru na tři šipky, který se vyšplhal lehce přes stobodovou hranici. Blýskl se i skvělým zavíráním, kdy trefil více jak 58 % šipek do doublů. 

Související obsah

​Prvního papírového překvapení se fanoušci v Blackpoolu dočkali ve třetím zápase. S turnajem se už v prvním kole rozloučil Gary Anderson, který nezvládl koncovku s Darylem Guerneym. Anglický šipkař od stavu 3:2 nepřetržitě vedl, ale "Létajícímu Skotovi" se dařilo pokaždé soupeře dotáhnout. Za stavu 8:7 ale vyhrál Gurney dva legy v řadě, čímž ovládl i celý zápas v poměru 10:7.

V posledním zápase odpoledního programu se také schylovalo k překvapení, když Andrew Gilding vedl nad Michaelem Smithem už 8:4. Třetí hráč světa ale dokázal průběh otočit pěti vyhranými legy v řadě. V dramatické koncovce se nakonec radoval z výhry 11:9 a postupuje do dalšího kola. 

Po více než dvouhodinové přestávce se k terči dostali Joe Cullen a Damon Heta. Vzhledem k momentální formě byl lehkým favoritem Australan, ale samotný zápas roztrhal všechny předpoklady na kusy. Ačkoliv Heta vyhrál první leg, dalších devět jich šlo na stranu domácího hráče, který nakonec pohodlně vyhrál 10:2. V zápase si pomohl i vysokým zavřením 160 bodů. 

Související obsah

​Následně diváky v Blackpoolu čekal zápas dvou domácích borců. Na jeho začátku plnil Wade proti Lukemanovi roli favorita, když vyhrál první tři legy. Do první přestávky se ale soupeři podařilo snížit na rozdíl jediné hry. To bylo ale od Lukemana na dlouhou dobu vše, protože další čtyři hry vyhrála světová pětka. Wade se nakonec raduje ze zasloužené výhry 10:4, když proměnil sedmou matchdart.

Další překvapení sobotního programu se začalo rýsovat na úkor legendárního Michaela van Gerwena. Nizozemský šampion prohrával s Adrianem Lewisem 1:3. Další tři legy šly ale na stranu Mightyho Mikea, kterému se tak podařilo skóre otočit. Před druhou pauzou byl stav vyrovnaný 5:5. Poslední část zápasu se výrazně lépe povedla Michaelu van Gerwenovi, který nakonec vyhrál 10:7 a postoupil do druhého kola.

V posledním zápase sobotního programu se utkali Angličané Luke Humphries a Nathan Aspinall. Zápas výrazně lépe začal pro druhého jmenovaného, když po první části vedl 4:1. Aspinall své vedení dokonce navýšil už na 7:1, ale letošnímu trojnásobnému vítězi turnajů PDC European Tour se podařilo snížit na 4:7. Na otočku už to ale nestačilo. The Asp postoupil po výhře 10:5.

Sobotní výsledky World Matchplay:

D. van Duijvenbode –⁠ R. Searle 10:8

D. Noppert –⁠ B. Dolan 10:6

G. Anderson –⁠ D. Gurney 7:10

M. Smith –⁠ A. Gilding 11:9

J. Cullen –⁠ D. Heta 10:2

J. Wade –⁠ M. Lukeman 10:4

M. van Gerwen –⁠ A. Lewis 10:7

L. Humphries –⁠ N. Aspinall 5:10

Program pondělních zápasů World Matchplay:

20:10 R. Cross –⁠ C. Dobey

21:00 J. de Sousa –⁠ G. Clemens

22:00 G. Price –⁠ M. Schindler

23:00 D. Chisnall –⁠ K. Huybrechts

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události