Kvitová se trápila, ale poté nadělila kanára. Po velkém boji postupuje i Plíšková

Karolína Plíšková postoupila do druhého kola US Open, ale pořádně se u toho zapotila. Polku Linetteovou porazila po obrovské bitvě až v supertiebreaku třetího setu. V dalším zápase se utká s Marií Bouzkovou, která vyřadila Lindu Noskovou. Z postupu se raduje také mladá Linda Fruhvirtová a česká jednička Petra Kvitová. S turnajem se naopak loučí Tereza Martincová.

Velmi zajímavý duel byl k vidění v prvním kole na US Open. Došlo v něm k souboji mezi Češkami Marií Bouzkovou a Lindou Noskovou. Obě hráčky se spolu utkaly i přesně před měsícem na turnaji v Praze, kde se z výhry 2:0 radovala starší z obou tenistek.

Favoritkou utkání byla Bouzková i v New Yorku. Do stavu 2:2 si obě hráčky držely svůj servis, ale pak byla lepší Bouzková. Vyhrála čtyři gemy v řadě, čímž celý set vyhrála 6:2. Lépe vstoupila i do druhé sady. Ve čtvrté hře vzala soupeřce podání. Brejk následně potvrdila, čímž se dostala do pohodlného vedení 4:1 a následně 5:2.

Noskové se ale podařilo utkání zdramatizovat. Srovnala na 5:5 a koncovka prvního setu slibovala pořádnou bitvu. O vítězce nakonec musel rozhodnout tiebreak, ve kterém byla mladší z obou tenistek úspěšnější. Srovnala tak na 1:1 na sety. Ve třetí sadě ale převzala zápas pod kontrolu opět zkušenější z obou hráček. Od stavu 1:2 vyhrála Bouzková pět her v řadě a po výhře 6:2, 6:7 a 6:2 postoupila do druhého kola, ve kterém se utká s Karolínou Plíškovou.

Do druhého kola se podařilo postoupit Lindě Fruhvirtové, pro kterou je to úplně první účast na US Open. Proti o tři roky starší Číňance Wangové byla od začátku utkání lepší hráčkou a první set vyhrála 6:3. Druhá sada se už tak snadno nevyvíjela. Soupeřka se dostala do vedení 4:2 a vše směřovalo k tomu, že zápas bude muset rozhodnout třetí set. To ale nakonec nebylo třeba. Fruhvirtová vyhrála čtyři hry v řadě, čímž se radovala z konečné výhry 6:3 a 6:4. Ve druhém kole se utká s lepší z dvojice Garbine Muguruzaová a Clara Tausonová.

​Velmi dramatickou bitvu svedla Karolína Plíšková s Polkou Linetteovou. První set sice česká hráčka vyhrála jednoznačně 6:2, ale další průběh byl o dost vyrovnanější. Obě tenistky si ve druhém setu držely svá podání až do stavu 4:4. Zde ale Plíšková prohrála poprvé v utkání své podání a Polka následně na svém podání srovnala na 1:1.

Rozhodující třetí set se pro Plíškovou nevyvíjel vůbec dobře, když prohrávala 1:4. Bývalá světová jednička ale zabojovala a otočila na 6:5. Měla navíc výhodu podání. Z vedení 30:0 ale svůj servis ztratila, a tak o vítězce musel rozhodnout supertiebreak. V něm česká hráčka vedla už 7:2, ale soupeřka šesti vyhranými míčky v řadě stav otočila. Dramatický závěr však patřil Plíškové, která nakonec vyhrála 10:8.

Vítězně zvládla svůj zápas i aktuální česká jednička Petra Kvitová. Proti teprve 18leté Rusce Andrejevové se dlouho nemohla dostat do tempa, když v prvním setu prohrávala už 1:4. Česká hráčka ale zabojovala a první set dovedla do tiebreaku. Ten jasně vyhrála 7:3 a byla jeden set od postupu do druhého kola. Ve druhé sadě už soupeřku smetla bez větších problémů. Nedovolila jí ani jeden gem a vyhrála s přehledem 6:0. Ve druhém kole se utká buď s Peraovou, nebo Kalininovou.

​Tolik úspěšná už nebyla Tereza Martincová, jež nestačila na Estonku Kaiu Kanepiovou. Do zápasu sice vstoupila lépe, když vyhrála první dva gemy, ale soupeřce se podařilo srovnat. První set došel až do tiebreaku, který 34. hráčka světa vyhrála 7:4. Druhý set už byl jednoznačnější. Kanepiová se dostala rychle do vedení 3:0 a náskok brejku si udržela až do konce zápasu. Nakonec vyhrála 7:6 a 6:3.

S turnajem se rozloučil také Jiří Veselý. 29letý český tenista neměl proti Danielu Evansovi žádnou šanci. S 23. hráčem světa neuhrál ani set a prohrál 4:6, 1:6 a 1:6.