Krejčíková zvládla první kolo na US Open. Další čtyři Češi vypadli

Hned čtyři Češi skončili na tenisovém US Open už v prvním kole. V mužském pavoukovi vypadl po boji jak Jiří Lehečka, tak Tomáš Macháč. Mezi ženami pak skončila Karolína Muchová a kvalifikantka Sára Bejlek. Ve druhém kole je naopak Barbora Krejčíková, která si ve dvou setech poradila s Mexičankou Gomezovou.

Jiří Lehečka vstoupil do utkání proti Cristianu Garinovi výborně. Hned ve třetím gemu mu vzal podání a výhodu brejku si držel až do konce setu, v jehož závěru obral soupeře o servis ještě jednou, a tak po výhře 6:3 mohl začít podávat do sady druhé. V té to dlouho vypadalo velmi dobře. Mladý český tenista šel do vedení 3:0. O náskok brejku sice o chvíli později přišel, ale následně vedl opět o tři gemy 5:2. Nadějně rozjetou sadu nakonec do vítězného konce nedotáhl. O vítězi musel rozhodnout tiebreak, ve kterém byl Chilan úspěšnější.

Stejně jako v předchozím průběhu utkání vyšel Lehečkovi vstup i do třetího setu. Rychle vedl 2:0, ale poté prohrál tři gemy v řadě. O chvíli později si mohl český tenista vzít výhodu dvou brejků zpátky, ale ani jeden ze dvou brejků nevyužil, a tak Garin vedl 4:3. Šanci vzít soupeři podání měl český mladík i v následující hře, ale i tentokrát ji promarnil.

Třetí sada tak nakonec opět patřila Garinovi. Chilan ovládl i čtvrtý set, v němž zvítězil 6:1. Raduje se tak z postupu do druhého kola na US Open.

​Tomáš Macháč dostal pro první kolo US Open těžkého soupeře. Postavil se mu 22. hráč světa Botic van de Zandschulp. Český tenista se ale Nizozemce nezalekl. Za stavu 2:1 mu vzal podání a výhodu brejku si udržel až do konce setu, který nakonec vyhrál 6:3. Druhá sada už byla o poznání vyrovnanější. Ačkoliv musel Macháč za stavu 4:5 odvracet setbol, zamířil set nakonec až do tiebreaku. V něm byl úspěšnější jeho soupeř, čímž srovnal na 1:1 na sety.

Macháčovi nevyšel ani začátek třetího setu, kdy jej soupeř okamžitě připravil o podání. Celou sadu nakonec získal jasně 6:1. V dalším setu ale Tomáš Macháč ještě vykřesal naději na výhru v utkání, když zvítězil 6:3. O osudu zápasu tak musel rozhodnout pátý set, kde ale za stavu 5:5 Macháč přišel o servis. Van de Zandschulp nakonec zápas doservíroval do úspěšného konce.

Karolína Muchová nemá v posledních týdnech nejlepší formu. Z posledních pěti utkání vyhrála pouze jediné a na zlepšení to nevypadalo ani proti Australance Tomljanovičové. Ta českou tenistku hned v prvním gemu brejkla a následně se dostala do vedení 5:1. Muchová pak sice získala dvě hry v řadě, ale nakonec přišla o první set v poměru 3:6. To druhá sada byla o poznání vyrovnanější a musel ji rozseknout tiebreak. V něm ale česká tenistka padla, a s US Open se tak loučí.

Na US Open vypadla také teprve 16letá Sára Bejlek. Česká tenistka, která prošla náročnou kvalifikací, nestačila v prvním kole na Rusku Samsonovou 3:6 a 1:6. Jedinou českou postupující po prvním dni je tak Barbora Krejčíková, která si ve dvou setech poradila s Mexičankou Contreras Gomezovou.

Na americkém grandslamu pak pokračuje také Serena Williamsová, jež chce po tomto turnaji ukončit kariéru. 40letá tenistka zvítězila v prvním kole
nad Dankou Koviničovou.

S US Open se naopak překvapivě loučí Simona Halepová a také Řek Tsitsipas. Rumunská hráčka si v prvním kole vylámala zuby na Ukrajince Snigurové, pro kterou to byl debut na americkém grandslamu. To světová pětka Stefanos Tsitsipas nestačil na Kolumbijce Galana a padl ve čtyřech setech 0:6, 1:6, 6:3, 5:7.