Léčba Hagem pokračuje! Rashford srazil Arsenal dvěma góly. Trefil se i Antony

Marcus Rashford a Antony | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Arsenalu poprvé v sezoně ztratili body. Postaral se o to Manchester United, který na Old Trafford vyhrál 3:1. Svěřenci trenéra Artety sice byli lepším týmem a vytvářeli si více šancí, ale United dokázali udeřit z rychlých protiútoků. I přes prohru zůstávají Gunners na prvním místě Premier League. Manchester United je pátý.

Arsenal v úvodních pěti kolech posbíral maximální počet, tedy 15 bodů, díky čemuž je v čele Premier League. V neděli jej ale čekala první těžší zkouška, když vyrazil na Old Trafford. Manchester United se v posledních zápasech herně i výsledkově zvedá, a tak se očekával velmi dramatický duel.

Do první šance utkání se dostal domácí Christian Eriksen, který z voleje zamířil těsně vedle. Jako první ale rozvlnil síť Gabriel Martinelli z Arsenalu. Naběhl si na povedenou přihrávku Gabriela a poslal Arsenal do vedení. Radost ale byla předčasná, jelikož sudí po přezkoumání videa odpískal faul Odegaarda na polovině hřiště.

​Martinelli měl další možnost otevřít skóre ve 30. minutě, když z úhlu nebezpečně vystřelil na přední tyč, ale de Gea dokázal nohou zakročit. O dvě minuty později se mladý Brazilec propracoval do nebezpečného zakončení hlavou, ale i tentokrát jej španělský brankář vychytal. Arsenal měl v této době velký tlak.

Udeřila však druhá strana. Rashford našel ve vápně Antonyho, který střelou na zadní tyč překonal Ramsdalea. Ve druhém poločase se Arsenal hnal za vyrovnáním. Nejdříve Saka zakončil z úhlu těsně vedle pravé tyče. Poté stejný hráč centroval do vápna a míč se nechtěně stočil až na břevno domácí branky. Nakonec se Saka i celý Arsenal dočkali zaslouženého vyrovnání v 60. minutě. Gabriel Jesus si naběhl na Odegaardovu kolmici. Nepodařilo se mu sice zakončit, ale přistrčil míč Sakovi, který mezi nohama Martineze skóroval do odkryté branky.

O sedm minut později se ale United podařilo vrátit zpátky do vedení. Bruno Fernandes ukázkovým pasem mezi obránci vyslal Rashforda, který postupoval sám na Ramsdalea a bez problémů jej překonal. O chvíli později už to mohlo být o dva góly. United napadali rozehrávku hostí, čímž donutili Ramsdalea k chybě. Do zakončení se poté dostal Fred, ale anglický brankář své zaváhání napravil.

Nakonec se United třetí branky dočkali. Do rychlého protiútoku utekli Eriksen s Rashfordem a druhý jmenovaný zakončil bez problémů do odkryté branky. V závěru se ještě Arsenal snažil alespoň korigovat výsledek, ale přes obranu domácích se neprosadil.

Nedělní výsledky 6. kola Premier League:

Brighton –⁠ Leicester City 5:2

Branky: 10. Thomas (vla.), 15. Caicedo (Mwepu), 64. Trossard (Groß), 71. Mac Allister (pen.), 90+7. Mac Allister – 1. Iheanacho (Daka), 33. Daka (Tielemans)

Manchester United –⁠ Arsenal FC 3:1

Branky: 35. Antony (Rashford), 66. Rashford (Fernandes), 75. Rashford (Eriksen) – 60. Saka