Fotbal

Červená karta? Týmová chyba. První půle byla katastrofální, řekl Trpišovský

Červená karta? Týmová chyba. První půle byla katastrofální, řekl Trpišovský
Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Slavie prohráli ve šlágru 9. kola s Plzní 0:3 a z výsledku byli po utkání hodně zklamaní. Obzvlášť když ho ovlivnil moment ze 2. minuty, kdy Santos vyinkasoval za zákrok na Mosqueru červenou kartu a sešívaní museli dohrávat v deseti. "Vyvíjelo se to pro nás nejhůře, jak mohlo. Byl to pro nás katastrofální vývoj první půle. Ve druhém poločase jsme se snažili dát kontaktní gól, dostat se do šancí, pár nadějných momentů jsme měli, bohužel jsme to nedotáhli ke gólu," hodnotil trenér Pražanů Jindřich Trpišovský.

Měl to být hit kola se vším všudy. Duel ve Štruncových sadech však ovlivnilo brzké vyloučení slávisty Santose ze 2. minuty. Slávisté pak zůstali na hřišti jen v deseti a nedokázali čelit ofenzivní síle úřadujícího mistra ligy. 

Všechny přípravy tak přišly vniveč. "Samozřejmě se změnilo úplně všechno. Do zápasu jsme šli s nějakými úkoly do ofenzivy i defenzivy. Vyloučením se vše změnilo, přišli jsme jednak o stopera, ale zároveň i hráče, který při standardkách hlídal důležité prostory," řekl trenér Trpišovský na oficiálním klubovém webu o tom, že za běhu musel měnit taktiku.

Jasně a výstižně to shrnul útočník Stanislav Tecl.  "Tři dny jsme se na tento zápas připravovali, ale po minutě jsme ho vzali a hodili do koše," štvalo ostříleného kanonýra. Pro chybu navíc nenašel žádnou omluvu. "Když uděláme takovou chybu jednou, to je ve fotbale normální věc. Ale to, že to je stejná situace jako na Slovácku, kde jsme dostali gól, s Rakówem jsme to přežili a teď to uděláme potřetí. Odkopnutý balon a soupeř se nám dostane za záda. Myslím si, že jsme v tom hloupí. Nedokážeme se poučit z vlastních chyb, to mě na tomhle zápase štve úplně nejvíc," doplnil. 

Trpišovský se zamyslel i nad tím, jestli ze situace vinit Santose, který to celé způsobil. "Primární chyba byla u jiného hráče. Eduardo se dostal do situace, ve které neměl být, měli to řešit jiní hráči. Primárně to ale byla týmová chyba," podotkl lodivod sešívané lavičky. 

Podobný názor měl i Tecl. "Edieho to mrzí nejvíc ze všech. Nechci, aby to vypadalo, že je všechno jeho chyba, je to vina celého týmu, že nejsme schopní zareagovat na odkopnutý balon, to není chyba jednoho hráče, ale celého týmu. Že se nám stane stejná věc třikrát, je neuvěřitelné a naprosto neomluvitelné," nebral si servítky.

Související obsah

Na celou sezonu však podle něj nebude mít porážka 0:3 až takový vliv. "Sezona je teprve na začátku. Jsem přesvědčený, že těch šest bodů budeme mít ještě možnost stáhnout. Je to samozřejmě problém, ale ne takový, který by se nedal zvládnout. Nevidím důvod k panice. Naopak bude prostor k tomu, abychom se dostali zpátky do kondice a zapracovali na detailech, které nás sráží," uzavřel. 

Fotbalová Slavia před sezonou představila zbrusu nové dresy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události