Messi se pořádně proletěl. Za faul se pomstil gólem a PSG slaví výhru

PSG v sobotu přivítalo Nice a Paříž mohla sledoval, jak se Lionel Messi parádní trefou "mstí" za ošklivý faul. Na jeho gól navázal Kylian Mbappé a společně zajistili výhru 2:1 a PSG dál vévodí Ligue 1. A Rennes získali tři body ve Štrasburku, odkud si přivezli vítězství 3:1.

Prvních dvacet šest minut v Paříži nic moc nepřineslo. Až ve 27. minutě Messi v rychlém brejku vyrazil na bránu, než ho před vápnem ošklivě zastavil Dante a Argentinec v pohybu pokračoval hlavou napřed. Messi se za faul záhy pomstil, když se zhostil přímého kopu. Míč prvně přeskočil Neymar, pak se do něj opřel Argentinec a technickou střelu umístil k tyči, aniž by dal jakoukoliv šanci brankářovi. Připsal si tak pátý ligový gól v letošní sezoně.

Ve 35. minutě PSG znovu kopalo přímák ze stejného místa, ze kterého padl první gól. Tentokrát se kopu zhostil Neymar, ale jeho pokus mířil nad břevno. Těsně před poločasem ještě hrozil Messi, ale tentokrát Schmeichel jeho ránu zpacifikoval.

​V prvních pětačtyřiceti minutách byli hráči PSG jasně lepší, ale hned po návratu na hřiště se jejich nadvláda i náskok rozplynuly. Ve 48. minutě srovnal Laborde a následně se hosté chopili otěží zápasu. V 58. minutě ale Christophe Galtier poslal na hřiště Mbappého a misky vah se opět vyrovnaly. A skutečně to byl francouzský kanonýr, kdo se postaral o vedení. V 83. se Mbappé dostal v malém vápně k míči a nekompromisně jej poslal do sítě. Letos se trefil už po osmé a vyrovnal Neymarův rekord v tabulce střelců.

Výsledky Ligue 1:

Štrasburk – Rennes 1:3 (0:1)
branky: 73. H. Diallo (pen.) – 38. Kalimuendo (Truffert), 49. Terrier (Kalimuendo), 61. Gouiri (Kalimuendo)

PSG – OGC Nice 2:1 (1:0)
branky: 29. L. Messi, 83. Mbappé - 48. G. Laborde