Životní výhra tenisty Lehečky! Porazil bývalou světovou trojku a postupuje

Jiří Lehečka | Zdroj: ČTS - Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Český tenista Jiří Lehečka dosáhl největšího vítězství v kariéře. V prvním kole turnaje ve Stockholmu porazil Grigora Dimitrova, kterému v minulosti patřila dokonce třetí pozice ve světovém žebříčku. Po necelých dvou a půl hodinách vyhrál rodák z Mladé Boleslavi 6:4, 1:6 a 7:6. Ve druhém kole jej čeká finský tenista Emil Ruusuvuori.

Jiří Lehečka se s Grigorem Dimitrovem utkal už podruhé v letošní sezoně. Na Australian Open spolu svedli vyrovnaný souboj, po kterém se nakonec z vítězství po čtyřech setech radoval bulharský tenista.

Do úterního zápasu vstoupil lépe český hráč, který za stavu 2:2 vedl na podání soupeře 40:0, ale své příležitosti nevyužil, a tak oba hráči pokračovali bez ztráty servisu. To se ale změnilo v deváté hře, kdy se Lehečka dostal do vedení 5:4, načež dokázal první set úspěšně dopodávat.

​Druhá sada ale byla plně v režii bývalé světové trojky. Bulharský tenista se rychle dostal do vedení 5:0 a po konečném výsledku 6:1 musel o vítězi rozhodnout třetí set. V něm ale Lehečka svůj výkon zlepšil a ve čtvrté hře se přiblížil vítězství, když soupeři vzal podání a šel do vedení 3:1.

Dimitrovovi se ale podařilo utkání dovést do vyrovnané koncovky, protože srovnal na 4:4. Třetí set nakonec došel až do tiebreaku. Ten se dlouho lépe vyvíjel pro bývalou světovou trojku. Dimitrov se dostal do vedení 5:2 a byl tak jen dva míče od postupu. Lehečkovi se pak ale podařil parádní obrat a díky vyhraným pěti míčům v řadě zvítězil 7:5 a postoupil dál. Dosáhl tak největšího úspěchu ve své kariéře.