šipky

Startuje šipkařské ME. Uspěje Sedláček proti favoritovi? Cross obhajuje titul

Ve čtvrtek večer začíná v německém Dortmundu šipkařské mistrovství Evropy. Kvalifikovalo se do něj 32 nejlepších hráčů z letošních turnajů European Tour. Nechybí mezi nimi ani Čech Karel Sedláček, který postoupil z 25. místa. Soupeře má ale těžkého, utká se v prvním kole s Angličanem Michaelem Smithem. Celý šampionát, který potrvá až do neděle, můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

V roce 2022 se odehrálo celkem 13 PDC European Tour turnajů. Nejúspěšnější v nich byl Luke Humphries, který ovládl celkem čtyři z nich. Radoval se i v pražské Královce, kde ve finále porazil Roba Crosse. O jedno vítězství méně má Michael van Gerwen. V dalších podnicích si po jedné výhře připsali Gerwyn Price, Peter Wright, Michael Smith, Joe Cullen, Dave Chisnall a Damon Heta. 

Z 25. místa se na mistrovství Evropy kvalifikoval také Karel Sedláček. Nejvíce se mu dařilo v německém Hildesheimu, kde postupně vyřadil Adriana Lewise, Chrise Dobeyho a Josého de Sousu. V Budapešti se radoval z postupu do třetího kola a druhé kolo si zahrál v Leverkusenu, Mnichově, Praze a belgickém městě Wieze. Přes první kolo nepřešel v Premstättenu, Stuttgartu a Jeně. Ostatních turnajů se nezúčastnil. 

Související obsah

​Soupeřem mu nebude ale nikdo menší než Michael Smith, kterému ve světovém žebříčku patří čtvrté místo. Oba hráči se spolu během kariéry utkali dvakrát a pokaždé se radoval Smith. Poslední utkání hrané před rokem ale bylo hodně vyrovnané, když Sedláček zaostal o pouhý jeden leg. Utkání se odehraje ve čtvrtek od 21:45 (plánovaný čas, může dojít k drobnému posunu). 

Největším favoritem turnaje je podle sázkových kanceláří Michael van Gerwen, na jehož celkové vítězství je vypsán kurz 6. Následují Gerwyn Price a Peter Wright s kurzem 8 a Sedláčkův soupeř Michael Smith je čtvrtým nejpravděpodobnějším vítězem turnaje (kurz 11). Naopak Karlu Sedláčkovi věří sázkové kanceláře nejméně. Na jeho celkové vítězství vypsaly vysoký kurz 300. 

Související obsah

​​Jako obhájce trofeje bude do turnaje vstupovat Rob Cross, který loni ve finále porazil Michaela van Gerwena. Historicky nejúspěšnější jsou Michael van Gerwen a Phil Taylor, kteří v minulosti vyhráli mistrovství Evropy čtyřikrát. Vítěz turnaje se může těšit na odměnu ve výši 120 tisíc liber (3,8 milionu korun). Minimálně za účast v prvním kole je garantována částka šest tisíc liber (170 tisíc korun).

Celý turnaj začíná ve čtvrtek od 18:50 zápasem mezi Dirkem van Duijvenbodem a Madarsem Razmou. Všechny duely můžete sledovat až do neděle na Nova Sport 2 a Voyo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události