MMA

Procházka letí pro obhajobu: Šlápneme do toho a vítězství bude naše, říká

První český šampion v UFC Jiří Procházka odletěl do Spojených států, kde bude za měsíc obhajovat titul v polotěžké váze. "Musím dodržet zápasový plán, který jsem naposledy dodržel jen z 20 %. Když do toho šlápneme, tak je vítězství na naší straně," řekla česká hvězda.

Procházka nyní míří do New Yorku, neboť jej čekají mediální povinnosti před zápasem s Gloverem Teixeirou. Vše proběhne v rámci UFC 281, které se koná ve slavné Madison Square Garden. Na galavečer ale nezůstane a přesune se do Las Vegas. 

"Na Glovera mi dva měsíce intenzivního tréninku absolutně stačí. Nesmím jen opakovat chyby, které jsem dělal v prvním zápase, a to tentokráte dělat nebudu. Musím dodržet zápasový plán, který jsem naposledy dodržel jen z 20 %. Když do toho šlápneme, tak je vítězství na naší straně," řekl aktuální šampion polotěžké váhy v UFC před zápasem s Brazilcem Teixeirou.

S tím v prvním zápase prohrával na body, ale nakonec zkušeného Brazilce netradičně uškrtil. Ve světě bojových sportů se mluví o jednom z nejlepších zápasů roku, proto se nyní duel opakuje. Procházka nechce opakovat chyby a čeká úplně jiný souboj.

Související obsah

"Jeho strategie a plány se musí změnit. Když něco budete opakovat a nedaří se vám, tak je to cesta do pekel. Bude chtít jít do zápasu o něco chytřeji, ale jak říká Mike Tyson: ‘Můžete mít plány, jaké chcete, ale pokud dostanete bombu, tak se všechno zbortí,‘ " dodal muž s přezdívkou BJP.

V rámci UFC 282 se Procházka utká v Las Vegas, ale v jednání byla i horká brazilská půda, kde by byl Teixeira hnán domácím publikem. Procházkův tým to ale nechtěl a tuto nabídku bral jako neuctivou: "Odmítli jsme lednové Rio de Janeiro. Nechtěli jsme obhajovat v zemi protivníka, přišlo mi to vůči mně neuctivé."

Rodák z Hostěradic u Brna následně promluvil i o svém účesu, který od posledního zápasu výrazně změnil. "Anténa možná v budoucnosti, nyní si to chci nechat takhle," smál se Procházka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události