Fotbal

Koronavirus opět udeřil, Sparta ruší plány do konce roku

Koronavirus opět udeřil, Sparta ruší plány do konce roku
Stadion pražské Sparty - Letná | Zdroj: Profimedia

Poslední měsíce ve sportovním světě nebylo moc slyšet o koronaviru, ale nyní tato nemoc opět udeřila. B-tým fotbalové Sparty má hned několik nakažených hráčů, kvůli čemuž byl pražský celek donucen zrušit veškerý program do konce roku.

Rezerva Sparty se měla ve středu utkat s Vlašimí v rámci Tipsport ligy, ale k tomuto zápasu nakonec nedojde. Celek z Letné na twitteru informoval, že kvůli většímu množství hráčů nakažených koronavirem proti Vlašimi nenastoupí a do konce roku ruší všechny plány.

"Z důvodu vyššího počtu nakažených nemocí covid-19 ve sparťanském B-týmu ukončuje mužstvo předčasně svůj program do konce kalendářního roku. Středeční zápas s Vlašimí neodehrajeme. Tým se znovu sejde na začátku ledna k zimní přípravě," napsala Sparta na sociální síti.

Související obsah

V rámci Tipsport ligy sparťanská rezerva nejprve porazila Teplice 4:1, ale poté padla s Pardubicemi 2:3. Poslední skupinový zápas s Vlašimí už tedy neodehraje. 

Koronavirus zásadně ovlivnil fotbalové dění po celém světě především před dvěma roky, kdy se zastavily soutěže téměř všude. Následky ale přetrvávají dodnes. Právě díky koronaviru se zavedla úprava pravidel, že týmy mohou střídat pětkrát, a ne jen třikrát, jak tomu bylo dříve. Původně mělo pravidlo platit jen v jedné sezoně, kdy se kvůli odkládání zápasů nahustil program a fotbalisté hráli ve větší zátěži, ale pravidlo se osvědčilo, a tak i na současném mistrovství světa mohou trenéři střídat pětkrát.

Koronavirus naštěstí nenarušil současné mistrovství světa ve fotbale, a tak diváci mohli sledovat parádní brazilské góly do sítě Jižní Koreje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události