MMA

Procházka vyhrál prestižní cenu. Nic lepšího fanoušci letos neviděli

Procházka vyhrál prestižní cenu. Nic lepšího fanoušci letos neviděli
Jiří Procházka v zápase s Gloverem Teixeirou | Zdroj: Profimedia.cz

Český MMA bijec Jiří Procházka se aktuálně zotavuje ze zranění ramene a bojovat nemůže. Přesto dostal krásný důvod k radosti. Na prestižním udělování cen 2022 World MMA Awards byl vyhlášen jeho souboj s Gloverem Teixeirou jako nejlepší zápas roku.

Magazín Fighters Only uděluje ceny World MMA Awards pravidelně každý rok od roku 2008. Ve více než 20 kategoriích jsou oceněni nejlepší bojovníci roku, ale také nejlepší zápasy, knokauty či submise. Letošní ceny se udělovaly za období od loňského července do letošního června. A letos poprvé se mezi vítěze dostalo i české jméno – Jiří Procházka.

Jeho titulový souboj v organizaci UFC s Gloverem Teixeirou z letošního června byl vyhlášen nejlepším MMA zápasem roku. Není divu, jejich střet byl plný zvratů. Chvílemi to vypadalo, že český bijec má svého soupeře na lopatě, o pár sekund později měl zase navrch Brazilec. Jejich duel nabídl ostré přestřelky v postoji, ale také bitvu na zemi.

Podle bodových rozhodčích by duel vyhrál Teixeira, jenže Procházka po 24 minutách a 32 sekundách boje, tedy méně než půl minuty před koncem, svého soupeře uškrtil na zemi. A stal se tak vůbec prvním, komu se povedlo donutit 43letého veterána odklepat předčasný konec.

Související obsah

​"Ocenění zápas roku si velice vážím. Glover mi dnes ráno nahrával video s tím, že byl přebírat cenu. A to mě potěšilo nejvíc, že z toho měl takovou velkou radost i on," prozradil pro TN.cz sám Procházka.

"Já věřím, že tohle je pouze začátek. Mé mety a představy o tom, udělat fakt hezký zápas, jsou trochu jiné. Samozřejmě jsem za to moc rád, ale věřím, že ty nejlepší zápasy nás teprve čekají," ujistil, že své výkony hodlá ještě zlepšovat.

Bojovníkem roku byl vyhlášen šampion pérové váhy UFC Alexander Volkanovski, jenž za hodnocené období dokázal dvakrát obhájit svůj mistrovský pás. Bojovnicí roku se stala Valentina Ševčenková, jež kraluje muší váze v UFC. A také má za sebou dvě úspěšné obhajoby. Knokaut roku obstaral Michael Chandler svým kopem na hlavu Tonyho Fergusona. Kompletní výsledky všech kategorií najdete ZDE.

Trenér Martin Karaivanov ve Snídani prozradil, jak k Procházkovu zranění ramene došlo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události