šipky

Také bych si stěžoval, kdybych tak hrál, řekl van Gerwen k soupeřovým výčitkám

Semifinálový souboj šipkařského mistrovství světa mezi Dimitrim Van den Berghem a Michaelem van Gerwenem byl jednoznačnou záležitostí ve prospěch Nizozemce. Přesto během zápasu došlo k výměně slov a poté i zlých pohledů. MVG po zápase vysvětlil, o co šlo.

Zlá krev se mezi hráči vytvořila na začátku třetího setu. Van den Bergh v průběhu prvního legu odhodil dvě šipky, ale před tou třetí odstoupil od terče a svému nizozemskému soupeři něco řekl. Van Gerwen se na to netvářil nikterak radostně.

MVG se ale nenechal rozhodit a při další návštěvě u terče zavřel leg. Ten další dokonce zakončil nejvyšším možným zavřením 170. A po něm věnoval soupeři velmi nepřátelský pohled. Zápas nakonec skončil naprostou dominancí největšího favorita turnaje, jelikož Dimitri Van den Bergh proti němu neuhrál ani jeden set.

Režie i komentátoři si mysleli, že Belgičan si stěžoval na to, že v době jeho odhodu stojí van Gerwen v prostoru vyhrazeném pro odhazujícího hráče, ale trojnásobný mistr světa v pozápasovém proslovu prozradil, o co šlo.

Související obsah

​"Já vlastně nevím, co měl za problém. Musíte se soustředit na vlastní hru a to jsem přesně dělal. On mi asi řekl, že jsem dupal, ale to je jedno. Prohrával, takže potřeboval něco říct," vysvětlil po dominantní výhře.

A vrátil se k tomu i na následné tiskové konferenci. "Nevím, na co si stěžoval, ale to je jedno. Taky bych si stěžoval, kdybych hrál takhle," nešetřil svého soupeře. Jeden z novinářů se ho zeptal, zda úmyslně dupal, ale to van Gerwen rázně popřel.

Související obsah

​"Podívejte se na mých posledních 5 000 zápasů, neudělal jsem nic jinak," bránil se Nizozemec. V semifinále vyhrál s fantastickým průměrem 108,28 na tři šipky, což je zatím nejvíc na probíhajícím mistrovství světa. Proto si také ve finále na Michaela Smithe věří: "On mě nezastaví, nikdo mě nezastaví, na to se cítím moc dobře."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události