šipky

Na šipkařském Masters končí Price. Cross a Anderson se blýskli skvělým zápasem

Na šipkařském Masters končí Price. Cross a Anderson se blýskli skvělým zápasem
Šipkař Gerwyn Price si na Grand Slam of Darts připsal porážku 4:5. | Zdroj: Profimedia.cz

V Milton Keynes naplno běží šipkařské Masters. Žádné šipky si už na něm v letošním roce ale nehodí Gerwyn Price, který vypadl ve druhém kole s Dirkem van Duijvenbodem. Turnaj končí také pro Lukea Humphriese, Jamese Wadea nebo Garyho Andersona, kterému nestačil k postupu ani průměr 111,17 na tři šipky.

V prvním zápase druhého kola se schylovalo k překvapení, kdy Stephen Bunting vedl nad Dannym Noppertem 6:2 na legy a vše nasvědčovalo tomu, že postoupí dál. Nizozemský šipkař ale následně vyhrál pět her v řadě a o vítězi nakonec musel rozhodnout až devatenáctý leg. V něm byl úspěšnější Noppert, který si tak na svém prvním Masters zahraje třetí kolo. 

Druhý sobotní zápas snesl ty nejpřísnější parametry. Rob Cross a Gary Anderson házeli skvělé šipky, když průměry obou hráčů na tři šipky přesáhly hranici 111 bodů. Z jasného vítězství se nakonec radoval Cross, který vyhrál 10:6. Šestému hráči světového žebříčku se také velmi dařilo na zavírání, když trefil 10 doublů ze třinácti možných. 

Související obsah

​Jasnou záležitostí byl také zápas mezi Jonnym Claytonem a Jamesem Wadem. Clayton vyhrál prvních pět legů a tento náskok si udržel až do konce zápasu. Za celý zápas si neztratil ani jedno podání a po výsledku 10:3 postoupil do třetího kola. I nadále tak může doufat, že zopakuje zisk trofeje z Masters z roku 2021. 

Jediným papírovým překvapením odpoledního programu byl postup Chrise Dobeyho přes Lukea Humphriese. Humphriesovi se sice podařilo dotáhnout ztrátu tří legů, ale od stavu 8:8 se více dařilo jeho soupeři, který po výhře 10:8 postupuje do třetího kola i přes to, že měl menší průměr na tři šipky. 

V prvním zápase večerního programu došlo k dalšímu velkému překvapení. S turnajem se rozloučil Gerwyn Price. Ačkoliv se mu průběh utkání proti Dirku van Duijvenbodemu podařilo zvrátit, když z 2:5 otočil na 6:5 s brejkem v zádech, následující čtyři hry ale prohrál. Nakonec se Nizozemci podařilo zvítězit 10:8 a raduje se z postupu do třetího kola.

Související obsah

​V neděli si v Milton Keynes zahraje i Peter Wright, který potvrzuje zlepšenou formu, když minulý týden vyhrál Nordic Darts Masters. Tentokrát si poradil s Davem Chisnallem, kterého porazil 10:7. Z utkání ale udělal nečekané drama, protože vedl už 9:3, ale Angličanovi se poté povedlo pro sebe uzmout čtyři hry v řadě. Nakonec se ale světové dvojce podařilo trefit double 20 a raduje se z vítězství. 

Ve svém utkání se nečekaně zapotil i čerstvý mistr světa Michael Smith, který se svým jmenovcem Rossem Smithem hrál až do stavu 7:7 vyrovnanou partii. Poslední tři legy už ale šly na stranu světové jedničky, která si tak zajistila výhru 10:7.

Výsledky 2. kola šipkařského Masters

D. Noppert –⁠ S. Bunting 10:9
Průměr na tři šipky: 95,65 –⁠ 99,92

G. Anderson –⁠ R. Cross 10:6
Průměr na tři šipky: 112,32 –⁠ 111,17

J. Clayton –⁠ J. Wade 10:3
Průměr na tři šipky: 99,68 –⁠ 90,16

L. Humphries –⁠ C. Dobey 8:10
Průměr na tři šipky: 95,66 –⁠ 94,56

G. Price –⁠ D. van Duijvenbode 8:10
Průměr na tři šipky: 95,26 –⁠ 96,28

P. Wright –⁠ D. Chisnall 10:7
Průměr na tři šipky: 101,56 –⁠ 94,32

M. Smith –⁠ R. Smith 10:7
Průměr na tři šipky: 98,72 –⁠ 91,09

23:05 M. van Gerwen –⁠ J. de Sousa

Připomeňte si nejlepší leg v historii šipek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události