Fotbal

Adam Hložek zaujal. Bundesliga ho nominovala na nováčka měsíce

Adam Hložek zaujal. Bundesliga ho nominovala na nováčka měsíce
Adam Hložek se raduje z gólu proti Bochumi | Zdroj: Profimedia.cz

Tři utkání, jeden gól, jedna asistence a velký podíl na další brance. Adam Hložek prožil v lednu asi nejlepší měsíc v dresu Leverkusenu a vedení Bundesligy ho nominovalo na nejlepšího nováčka měsíce. Proti němu bude stát Arne Engels z Augsburgu a Karim Adeyemi z Dortmundu.

Bundesliga se vrátila na konci ledna, ale celky stihly v úvodním měsíci nového roku odehrát tři duely. Leverkusen začal na hřišti Mönchengladbachu, kde Hložek v prvním poločase trefil tyčku a Bakker dorazil do opuštěné klece. Za to si ještě Hložek asistenci nepřipsal. 

Na konci poločasu pak poslal do úniku Adliho, který pohodlně skóroval. O tři dny později už Hložek dal gól, proti Bochumi se prosadil po přihrávce Wirtze u levé tyčky. Ve třetím lednovém zápase odehrál 21 minut, ale prohru 0:2 s Dortmundem neodvrátil. 

Související obsah

Bundeslize se ale výkony českého talentu líbily a dvacetiletý ofenzivní hráč byl nominován na nejlepšího nováčka ligy za měsíc leden. Společně s ním o ocenění zabojuje Arne Engels (0+1) z Augsburgu a Karim Adeyemi (1+1) z Dortmundu. 

O nováčkovi měsíce mohou hlasovat také fanoušci, kteří rozhodnou ze 40 %. Po třiceti procentech se budou počítat hlasy expertů a lidí z klubů Bundesligy. Letos se z ocenění zatím radovali Lee Buchanan, Tom Krauss a dvakrát vyhrál Éric Junior Dina Ebimbe. 

Podívejte se na zatím poslední branku Adama Hložka v Bundeslize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události