Tenis

Vondroušová opět hladce zvítězila, Siniaková kvůli zranění nenastoupila

Vondroušová opět hladce zvítězila, Siniaková kvůli zranění nenastoupila
Markéta Vondroušová | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Markéta Vondroušová si na turnaj do rakouského Lince přivezla parádní formu. V úterý postoupila z prvního kola po hladkém průběhu dvou setů a ve středu tento výkon ještě vylepšila, když za celý zápas ztratila pouze dva gemy.

Vondroušová v prvním kole přešla přes Bulharku Tomovovou po setech 6:3 a 6:3 a ještě lépe si vedla v druhém kole proti Španělce Rebece Masárové. Tenistka se slovenskými kořeny uhrála v prvním setu pouze první gem na podání a poté to bylo galapředstavení Markéty Vondroušové, která vyhrála šest gemů v řadě.

V bezchybné sérii pokračovala i v druhé sadě, kterou začala pěti gemy v řadě a 99. hráčka žebříčku odvrátila kanára až na poslední chvíli. Rodačka ze Sokolova následně dopodávala zápas do vítězného konce a na kurtu strávila pouze rovnou hodinu. Ve čtvrtfinále se utká s vítězkou zápasu mezi Maďarkou Galfiovou a Němkou Lysovou.

Související obsah

​Kateřina Siniaková měla ve středu odehrát zápas prvního kola s Rumunkou Beguovou, ale do turnaje nakonec nezasáhla. Před zápasem se odhlásila kvůli zranění, jež si přivodila při tréninku. 

Výsledek zápasu turnaje WTA v Linci:

M. Vondroušová – R. Masárová 6:1, 6:1
Čas zápasu: 1:00

Tenista Jiří Lehečka s mentálním koučem Janem Mühlfeitem ve Snídani promluvili o tom, jak je důležitá psychika v tenise:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události