Další sporty

Odermatt ovládl obří slalom v Andoře a překonal rekord slavného Herminátora

Odermatt ovládl obří slalom v Andoře a překonal rekord slavného Herminátora
Švýcarský lyžař Marco Odermatt | Zdroj: Profimedia

Marco Odermatt vyhrál poslední obří slalom sezony ve finále světového poháru v Andoře a získal do celkového hodnocení 100 bodů. Celkem si za tuto sezonu připsal už 2 042 bodů, čímž překonal rekord legendárního Hermanna Maiera.

Marco Odermatt vyhrál poslední obří slalom sezony s luxusním náskokem přes dvě sekundy. Švýcarský lyžař už měl jisté celkové vítězství v hodnocení světového poháru, ale po prvním místě v tomto závodě se zapsal do historie. 

Díky dnešní výhře si připsal 100 bodů a celkem jich má na kontě 2 042. Tímto bodovým ziskem překonal rekord Hermanna Maiera, který držel dosavadní maximum od chvíle, kdy ovládl v ročníku 1999/2000 světový pohár s 2 000 body.

Související obsah

​Odermatt kromě velkého křišťálového glóbu za celkové vítězství ve světovém poháru získal letos i dva malé glóby za vítězství v bodování obřího slalomu a super-G. V minulém roce švýcarský lyžař také ovládl celkové hodnocení SP, ale letos to zvládl mnohem dominantněji.

V této sezoně si Odermatt připsal už 13. výhru. Tím dorovnal další rekord. Vyhrát tolik závodů SP v jedné sezoně se podařilo v historii jen dalším třem lyžařům. V sezoně 1978/79 vyhrál stejné množství závodů Ingemar Stenmark, v ročníku 2000/01 Hermann Maier a v sezoně 2017/18 Marcel Hirscher. 

Lyžovat se dá různými způsoby. Třeba při tažení koňmi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události