Fotbal

Drama v okresním fotbale: Sudí poškodil tým v 90. minutě, hráč ho pak napadl

Drama v okresním fotbale: Sudí poškodil tým v 90. minutě, hráč ho pak napadl
Fotbalový míč - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Utkání okresního přeboru mezi SK Lišany a SK Sparta Řevničov mělo velmi emotivní dohru. Rozhodčí domácím nesprávně uznal vyrovnávací gól v 90. minutě, což potvrdil i Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu (VV OFS) Rakovník, čímž podpořil rozhodnutí KR OFS. Sudí Milan Šefara následně ukončil svou činnost v OFS Rakovník. Po utkání byl také napaden hráčem Řevničova Janem Urbanovičem, což výkonný výbor také odsoudil.

V dohrávce 15. kola přivítaly Lišany na svém hřišti Spartu Řevničov. Domácí se dostali do vedení 1:0 zásluhou Jakuba Fehera. Hosté, kterým v tabulce patří až předposlední místo, ale dokázali otočit zásluhou Jana Fujery a Jana Sedláka, který poslal Spartu Řevničov do vedení 2:1. To ale do konce zápasu udržet nedokázala, když o tři minuty později srovnal Václav Mutinský. 

Tento gól ale podle Komise rozhodčích OFS a VV OFS neměl platit. Asistent rozhodčího Milan Šefara udělal chybu.  "Takové rozhodnutí rozhodčího je pro nás zcela neakceptovatelné a ve svém důsledku poškodilo kromě týmu Řevničova, kterému se tímto omlouváme, i celý OFS a celkově i celý okresní fotbal," sdělil v oficiálním prohlášení předseda VV OFS Libor Zeman. Dále doplnil informaci, že se sudí Milan Šefara rozhodl v pondělí po zápase ukončit činnost rozhodčího v rámci OFS Rakovník. Proto byl i vyřazen z listiny rozhodčích OFS Rakovník. 

​Drama na hřišti neskončilo ani po závěrečném hvizdu. Hráč hostí Jan Urbanovič, který do utkání nezasáhl, se z lavičky náhradníků rozběhl směrem k Šefarovi a srazil ho k zemi. "Takové jednání rovněž na trávníky nepatří a VV OFS Rakovník zcela kategoricky odsuzuje násilí a fyzické útoky na jakékoliv účastníky utkání," sdělil Zeman.

Související obsah

​​Lišany se díky získanému bodu posunuly na deváté místo tabulky. Sparta Řevničov zůstává předposlední. 

Parádní gól z vlastní půlky. Krajský fotbalista pálil po vzoru světových hvězd:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události