Hokej

Ve "Winter Classic" vyhrál Pittsburgh 2:1 na nájezdy

Více než 73 000 diváků očekávalo při teplotě -1°C na Ralph Wilson Stadium událost nazvanou "Winter Classic", kde proti sobě mělo nastoupit domácí Buffalo proti Pittsburghu. Není od věci připomenout, že 43 000 volných lístků bylo v září 2007 vyprodáno během 30-ti minut, zbytek míst obsadili držitelé sezónních vstupenek.

Vstup do samotného zápasu pak byl z hostující strany opravdu raketový - Sidney Crosby po levé straně ihned po úvodní buly zatáhnul puk až před domácí branku a Colby Armstron z dorážky otevřel skóre zápasu - 0:1. Na konci 4. minuty aktivní Colby Armstrong nastřelil horní tyčku Millerovy branky. V 5. minutě pak fauloval hostující Tim Connolly a Pittsburgh hrál první přesilovku zápasu. V 8. minutě fauloval Maxim Afinogenov a hosté měli početní výhodu podruhé. Tučňáci měli v těchto fázích zápasu celkem markantní herní převahu a zdálo se, že další branka visí ve vzduchu. Ve 13. minutě nedovoleně držel Tomas Vanek a hosté měli 3. přesilovku v řadě. Tu však přerušil autor úvodní branky Armstrong, který najel do gólmana Millera a dostal 2 minuty. V 16. minutě zazvonila opět tyč po střele Ryana Malona, o 30 vteřin později trefil tyč pro změnu za hostujícím gólmanem Ty Conklinem i domácí Derek Roy.

Do 2. třetiny vstoupili pro změnu aktivněji domácí borci - uplynulo 85 vteřin a Brian Campbell vyrovnal na 1:1. Vyrovnávací gól pak otevřel stavidla útočného hokeje, akce se valili z jednoho konce na druhý a oba gólmani - Ryan Miller a Ty Conklin - měli plné ruce a nohy práce. A herní převahu mělo pro změnu domácí Buffalo. Ve 26. minutě nastřelil Tom Connoly tyčku Conklinovy branky, což bylo to v tomto zápase už popáté. Po 11-ti minutách 2. třetiny byl poměr střel pro Sabres 9 - 0 (!!!) a vypadalo to, že po první části hry naskočili na domácí straně úplně jiní hráči. Ve 32. minutě šikovně tečoval střelu od modré Paul Gaustad a Ty Conklin puk vyrazil ani nevěděl jak. Buffalo mělo i dál herně jasně navrch a nakonec došlo k celkem kuriozní situaci, když hráči Pittsburghu nedokázali vyslat na domácího brankáře Rayna Millera ve 2. třetině ani jednu jedinou střelu, zatímco Ty Conklin musel v hostující kleci zasahovat 14x !!

V poslední třetině se začalo místy poměrně hodně chumelit a tak začalo být jasné, že mužstvo, které vstřelí druhou branku, se hodně přiblíží ke konečnému vítězství. A pro změnu to byli hráči Sabres, kteří za 10 minut poslední třetiny vystřelil na Conklina pouze 1x. V 50. minutě si hráči obou týmů vyměnili strany a odklízení sněhu z ledu trvalo téměř 8 minut. V 57. minutě pak měl vedoucí gól na hokejce hostující kapitán Sidney Crosby, ale nedal. Tempo se stále zvyšovalo, ale bylo vidět, že už toho mají hráči tak trochu dost. 3 minuty před 3. sirénou si vybral domácí trenér Lindy Ruff oddechový čas, hráči si sice odpočali, ale také se zároveň na plochu o něco víc nachumelilo. 50 vteřin před koncem třetiny měl Tomas Vanek na holi vítězný gól, ale poskakující puk nezopracoval podle svých představ a Ty Conklin mu holí puk vyrazil.
2 vteřiny před závěrečnou sirénou se provinil držením protihráče Colby Armstrong a do následného prodloužení tak Buffalo nastoupí v početní výhodě 4 na 3. A také hráči Sabres uzavřeli kolem hostující branky přesilovkový zámek a obranná formace Pittsburghu nevěděla kam dřív skočit. V polovině prodloužení si oba celky opět vyměnili strany, aby byla zachovaná co největší regulérnost vůči oběma soupeřům. 72 vteřin před koncem prodloužení se před Conklina proháčkoval Tim Connolly, ale tísněn zakončoval mimo hostující branku. Fanoušci na stadionu stále mocně skandovali, ovšem už bylo téměř jasné, že ač Buffalo vyhrálo prodloužení na střely 7 - 0, tak se bude rozhodovat až v samostatných nájezdech. Což se nakonec stalo skutečností.
Zajímavé pak bylo, že se už víc neupravoval led. Jako první se s pukem rozjel domácí Aleš Kotalík (BUF) - proměnil, Erik Christensen (PIT) - nedal, Tim Connolly (BUF) - nedal, Kristopher Letang (PIT) - proměnil, Maxim Afinogenov BUF) - nedal, Sidney Crosby (PIT) dal a Pittsburgh tak vyhrává tento krásný zápas 2:1 po samostatných nájezdech.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události