Zpravodajství

Perný den HASIČŮ, ohrožoval je autogen i propan-butan

Perný den HASIČŮ, ohrožoval je autogen i propan-butan
Zdroj: Mediafax

Hasiči měli ve čtvrtek perný den, s ohněm bojovali hned na několika místech republiky. Nebezpečný požár hasili u Prahy, další potom na Rakovnicku.

S požárem zhruba 15 metrů dlouhého domu v plném rozsahu bojovali v Ohrobci v Praze západ jednotky středočeských hasičů. Uvnitř byly uskladněny autogenové soupravy, potvrdila informace Mediafaxu mluvčí hasičů Lenka Kostková.

ČTĚTE TAKÉ:

Při požáru dílny hasiči vynesli tlakové lahve. Hrozil výbuch

Hasičům byl požár oznámen ve čtvrtek po 13. hodině. "Na místo jsme vyslali hasiče ze stanic Jílové, z obce Zvole, Ohrobec a Dolní Břežany. Hasiči z domku vynesli dva kusy třiceti kilogramových propanbutanových lahví, jednu dvoukilogramovou, kyslíkovou láhev i jednu sadu autogenu," dodala mluvčí.

Zdroj: Mediafax

V půl třetí dostali hasiči požár pod kontrolu a začali vynášet několik kubíků dřeva, které bylo uskladněno na půdě domku. Podle mluvčí bude zásah, při kterém nebyl nikdo zraněn, trvat delší dobu.

HOŘELO I NA RAKOVNICKU A BENEŠOVSKU

Kromě toho středočeské hasiče zaměstnal požár bývalé výkrmny v Kolešovicích na Rakovnicku, v níž byly uskladněné balíky se slámou a zemědělská technika. "Na místo jsme vyslali jednotku profesionálních hasičů ze stanice Rakovník a dobrovolné jednotky z obce Kolešovice, Kněževes a Jesenice. Hořelo v areálu bývalé živočišné výroby. Hořel seník, jeho laminátové opláštění, zbytky staré slámy a sena, uskladněný traktor a lis na slámu," vysvětlila Kostková. Hasiči ve 13:45 dostali požár pod kontrolu. "Předběžně odhadnutá škoda je dva miliony korun," dodala mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ:

Požár zlikvidoval stodolu na Trutnovsku, uhořela v ní zvířata

Od 12:15  ještě hasiči zdolávali požár trvale obydlené chaty v obci Nespeky na Benešovsku. "Na místě zasahovali hasiči ze stanice Benešov a dobrovolní hasiči z obce Pyšely a Čerčany. Z objektu museli evakuovat dvě osoby," ukončila Kostková s tím, že před polednem dostali oheň pod kontrolu a objekt odvětrávali a rozebírali mezistropí.

Před 13. hodinou byl požár zcela zlikvidován. Odhadnutá škoda se vyšplhala na 700 tisíc korun. "Uchránit se podařilo hodnoty za jeden milion korun. Příčinou vzniku ohně je nedbalost, způsobená sušením dřeva na kachlových kamnech. Při zásahu se lehce zranil jeden příslušník," ukončila mluvčí.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz