Zpravodajství

Požár teletníku: 40 zvířat zemřelo v plamenech

Rozsáhlý požár zachvátil v neděli nad ránem teletník v zemědělské usedlosti v Nepoměřicích na Kutnohorsku. Desítky zvířat uhořely.

"Požár teletníku v obci Nepoměřice jsme měli nahlášený okolo půl páté ráno," řekl Mediafaxu velitel zasahujících hasičů nadpraporčík Tomáš Bělina. Podle jeho slov se ještě před příjezdem jednotek snažili majitelé telata z budovy vyvést, avšak kvůli silnému zakouření museli vyčkat příjezdu hasičů, kteří při evakuaci byli nuceni použít dýchací techniku.
 

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Uhlířských Janovic, Zruče nad Sázavou a Kutné Hory, pomáhali dobrovolní z Uhlířských Janovic a Zbraslavic.
 

"Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že je ohněm zasažena asi polovina objektu, z méně zasažené části se jim podařilo telata evakuovat," uvedla pro Mediafax mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Z jejích informací vyplývá, že v objektu mělo být ustájeno 90 telat, zachránit se podařilo pouze asi 10 zvířat a nejméně 40 jich uhořelo.
 

V objektu byla navíc uskladněna i sláma, kterou museli hasiči také vyvézt. "Nyní již probíhá dohašování a odvětráváme zakouřené prostory," dodala mluvčí hasičů krátce před desátou hodinou dopoledne. Zatím vyčíslená škoda je 1,9 milionu korun, uchránit se podařilo hodnoty za 200 tisíc korun. "Příčina vzniku ohně je v šetření," zakončila Kostková.
 

Hasiči zatím pracují s několika vyšetřovacími verzemi, mezi které patří i úmyslné zapálení. Počátkem května totiž majiteli usedlosti shořel velký seník. Podle místních tehdy šlo o úmyslně založený požár.
 

Případem se zabývá policie.
 

vrl, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz