Zpravodajství

Po krutých mrazech přichází oteplení, bude i nad nulou

Do Česka se v nejbližších dnech výrazně oteplí. Zatímco o víkendu byly teploty hluboko pod nulou a na některých místech bylo až kolem -30 °C, na začátku nového týdne bude na řadě míst nad nulou.

V pondělí bude převážně zataženo, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Na Moravě a ve Slezsku se objeví zpočátku občasné sněžení, které bude během dne od západu ustávat. Ojediněle meteorologové očekávají mrznoucí mlhy. Večer místy ubývání oblačnosti na polojasno.
 

Nejvyšší teploty budou -2 až +2 °C, v 1000 metrech na horách kolem -2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v oblasti Moravské brány zpočátku mírný jihozápadní o rychlosti 3 až 7 m/s.


 

UPOZORNĚNÍ: Večer v Čechách ojediněle tvorba náledí.
Tlaková tendence: mírný vzestup.Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé
.
 

Předpověď na úterý
 

V úterý bude zataženo, místy sněžení nebo déšť se sněhem, postupně od západu déšť, místy i trvalejší. Na východě Česka bude zpočátku i polojasno. Během dne v polohách nad 600 metrů, postupně nad 1100 metrů se objeví srážky sněhové.
 


Nejvyšší teploty 1 až 5 °C.
Čerstvý jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na jihovýchodě jen mírný 2 až 5 m/s.
 


UPOZORNĚNÍ:
Zpočátku od vyšších poloh ojediněle tvorba sněhových jazyků.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz