Zpravodajství

TEST lískooříškových ČOKOLÁD: Které se rozplývají na jazyku a které za nic nestojí?

V našem seriálu testů jsme si tentokrát posvítili na lískooříškové čokolády. Které jsou kvalitní a obsahují velké oříšky a kterým byste si měli rozhodně vyhnout? To i tentokrát hodnotil šéfkuchař Patrik Havlíček.

U čokolád jsme samozřejmě hodnotili chuť, pozornost jsme ale zaměřili i na složení a obsah lískových oříšků. Pravdou je, že tyto čokolády obecně nemají zrovna moc velký obsah kakaa, většinou to bývá kolem 30 procent.
 

Související obsah


Šéfkuchař restaurace Avantgarde Patrik Havlíček vyzkoušel, které z lískooříškových čokolád stojí za to, a které byste vůbec ochutnávat neměli. Jak to dopadlo?
 

1. MÍSTO: Côte-d'Or Lait Noisettes, 200 g
 

Cena: 93,90 Kč
Výrobce: Mondelēz International, Inc.
Země původu: Belgie
Složení: Cukr, lískové oříšky, kakaová hmota, sušené plnotučné mléko, kakaové máslo, sušená syrovátka, mléčný tuk, kakaový prášek se sníženým množstvím tuku, emulgátor (sójový lecitin), aromata. Obsah kakaové sušiny v mléčné čokoládě nejméně 33 % hm.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Tady se mi líbí množství oříšků i jejich velikost. V tomto případě necítím tolik cukru, například oproti Milce. U mě super. Tahle čokoláda by mě asi bavila.
 

Související obsah


2. MÍSTO: Ryelands Chocolate Nuts, 155 g

 

Cena: 30,90 Kč
Výrobce: Fabryka Galanterii Czekoladowej EDBOL
Prodávající: Tesco Stores ČR, a.s.
Země původu: Polsko
Složení: Cukr, lískové ořechy (14 %), kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaová hmota, ztužený rostlinný tuk, sušená syrovátka, emulgátory (sójový lecitin, plyglycerol-polyricin-oleát), aroma. Obsah kakaové sušiny v čokoládě nejméně 25 %. Vedle kakaového másla obsahuje rostlinné tuky. Výrobek obsahuje mléko, sóju, lískové ořechy. Může obsahovat stopy arašídů a jiných suchých skořápkových plodů, lepku, vajec a sezamu.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Jsou tam krásně vidět velké oříšky, je jich poměrně hodně. Tady mě baví to, jak to tam na skus křupe, jak je tam těch oříšků hodně. Tahle čokoláda za mě určitě super.
 

Související obsah


3. MÍSTO: Fin Carré Whole Nut Finest Milk Chocolate, 100 g

 

Cena: 19,90 Kč
Výrobce: Solent GmbH & Co. KG
Složení: Cukr, jádra lískových ořechů, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko (18 % hm.), kakaová hmota, sušená sladká syrovátka, laktóza, dřeň z jader lískových ořechů, emulgátor: slunečnicový lecitin; přírodní aroma: vanilin. Obsah kakové sušiny v mléčné čokoládě nejméně 32 % hm.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Ta chuť je překvapující, docela dobrá. Je tam cítit hodně mléka nebo mléčné sušiny. Dominantní chutí jsou oříšky, což by mělo být. Za mě dobrý. Patří k těm lepším.
 

Související obsah


4. MÍSTO: Ritter Sport Whole Hazelnuts, 100 g
 

Cena: 28,90 Kč
Výrobce: Alfred Ritter GmbH & Co. KG
Země původu: Německo
Složení: Cukr, lískové oříšky (23 %), kakaové máslo, kakaová hmota, sušené mléko, laktóza, sušené odtučněné mléko, máslový tuk, emulgátor: sojový lecitin, aroma (přírodní). Může obsahovat stopy burských oříšků, ostatních ořechů a pšenice. Obsah kakaové sušiny v čokoládě nejméně 30 %.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Na lomu vypadá tato čokoláda úžasně. Co se týče chuti, tak je to bez problému. Moc tam necítím cukr, což je super. Jako hlavní dominantu cítím tu čokoládu a ořechy, což by mělo být. Takhle nějak trošku si představuju, že by ty čokolády měly chutnat všechny.
 

(/zdravi/test-tycinky-pro-deti-plne-mleka-v-nekterych-je-opravdu-tvaroh.html)]


5. MÍSTO: Milka Whole Hazelnut Alpine Milk Chocolate, 100 g

 

Cena: 16,50 Kč
Výrobce: Kratft Foods Deutschland Production GmbH & Co. KG
Země původu: Německo
Složení: Cukr, jádra lískových ořechů (20 %), kakaové máslo, sušené odstředěné mléko, kakaová hmota, sušená syrovátka, mléčný tuk, lískooříšková pasta, emulgátor (sójový lecition), aroma. V mléčné čokoládě obsah kakaové sušiny nejméně 30 %. Obsahuje mléko, jádra lískových ořechů, sóju. Může obsahovat stopy jader jiných ořechů a pšenice.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Oříšků bych si tam představoval malinko víc. Milce jako takové není co vytknout, každopádně to úplně není ta moje oblíbená čokoláda. Není to ale nic špatného.
 

Související obsah


6. MÍSTO: Tesco Hazelnut Milk Chocolate, 100 g

 

Cena: 21,90 Kč
Výrobce: neuveden
Prodávající: Tesco Stores ČR, a.s.
Země původu: Polsko
Složení: Cukr, lískové ořechy (23 %), kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaová hmota, rostlinný tuk, sušená syrovátka, emulgátory (sojové lecitiny, polyglycerol-polyricin-oleát), aroma. Obsah kakaové sušiny nejméně 25 %. Vedle kakaového másla obsahuje rostlinné tuky.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Tady je těch oříšků taky poměrně hodně. Je jich tam dostatek a jsou velké, nejsou nasekané, což je super. Ta struktura si myslím, že je velmi dobrá, čokoláda nevypadá našlehaně. Líbí se mi, že tam křupou oříšky, každopádně chuť jako taková je hodně, hodně sladká. Je tam hodně cítit, že tam je přidaný cukr a není tam cítit zásadní chuť té čokolády.
 

Související obsah


7. MÍSTO: Bellarom Hazelnut Milk Chocolate, 200 g

 

Cena: 37,90 Kč
Výrobce: Lidl Stiftung & Co. KG
Země původu: Německo
Složení: Cukr, jádra lískových ořechů (27 % hm.), kakaové máslo, sušená smetana (12 % hm.), kakaová hmota, sušené plnotučné mléko (3,5 % hm.), sušená sladká syrovátka, laktóza, emulgátor: sójový lecitin; přírodní aroma: vanilin. Obsah kakaové sušiny v čokoládě nejméně 33 % hm. Obsah mléčné sušiny v čokoládě nejméně 20 % hm.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Je super, jak je tam hodně oříšků a jak jsou velké. Na mě je tam zase cítit hodně cukru.
 

Související obsah


8. MÍSTO: Orion Mléčná čokoláda s lískovými oříšky, 100 g

 

Cena: 16,90 Kč
Výrobce: Nestlé Česko, s.r.o.
Země původu: ČR
Složení: Cukr, kakaové máslo, lísková jádra 15 %, kakaová hmota, sušené mléko, sušená syrovátka, mléčný tuk, lískooříšková pasta, emulgátor (slunečnicový lecitin), vanilkový extrakt. Může obsahovat stopy arašídů, jiných ořechů, sóji a pšeničného lepku. Obsah kakaové sušiny v čokoládě nejméně 30 %.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Struktura této čokolády je velmi odlišná, taková hodně našlehaná. Oříšky tu jsou v menším množství než třeba u Côte-d'Or. Tady je cítit přidaný cukr, dokázal bych si tam představit mnohem víc oříšků. Standardní čokoláda, nic výborného.
 

Související obsah


9. MÍSTO: Tesco Chocolate Chopped Hazelnuts, 100 g

 

Cena: 21,90 Kč
Výrobce: neuvedeno
Prodávající: Tesco Stores ČR, a.s.
Země původu: Německo
Složení: Cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, kakaová hmota, lískové ořechy (9 %), lakzóza, sušená smetana, mléčný tuk, emulgátor (sójové lecitiny), pasta z lískových ořechů, vanilkový extrakt. Obsah kakaové sušiny nejméně 30 %. Obsah mléčné sušiny nejméně 19 %.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Těch oříšků tam není nijak extrémně hodně, oproti jiným testovaným vzorkům. Už od pohledu to asi nebude vítěz. Není tam cítit nějaké velké množství oříšků, je tam cítit hodně cukru. Moc mi ta čokoláda nechutná.
 

Související obsah


10. MÍSTO: Figaro Nutina, 100 g

 

Cena: 16,90 Kč
Výrobce: Mondelez International
Prodávající: Mondelez Czech Republic, s.r.o.
Země původu: neuvedeno
Složení: Cukr, sušené plnotučné mléko, kakaová hmota, kakaové máslo, jádra lískových ořechů, sušená syrovátka (z mléka), rostlinné tuky (palmový olej, bambucký tuk), mléčný tuk, emulgátory (sójový lecitin, E 476, slunečnicový lecition), aroma. Vedle kakaového másla obsahuje rostlinné tuky. V mléčné čokoládě obsah kakaové sušiny nejméně 25 %. Může obsahovat pšenici, jiné ořechy.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: Oříšky jsou nasekané, čokoláda je zase evidentně hodně nasekaná. Tady mi vadí to, že když tu čokoládu dám do úst a mají tam být lískové oříšky, tak to vůbec nekřupe. Jsou tak najemno nasekané, že na skus to tam víceméně není cítit. To určitě není můj favorit.
 

Tyto lískooříškové čokolády jsme testovali:


 

ČTĚTE TAKÉ:
Chcete mít LEPŠÍ SEX? Stačí jedna kostička čokolády denně

Velikonoční čokoládové figurky budou lehčí

Zakousnete se do pamlsku a jíte peří, štětiny nebo vlasy. To jsou "éčka"

Martin Chamer, tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz