Rajčata

Rajčatový džem od Ládi Hrušky: Tuhle lahůdku musíte vyzkoušet!

Reportér Láďa Hruška si pro vás připravil opravdovou lahůdku. Vyzkoušel, jak se dělá rajčatový džem!

Láďa Hruška se opět zaměřil na rajčata, jejichž sezóna je právě teď. Minule vyrobil lahodný domácí kečup. Recept na něj najdete níže a dnes vyzkoušel něco opravdu netradičního - rajčatový džem.

Co na něj budete potřebovat? Připravte si následující ingredience: 

Zdroj: TN.cz

Postup je následující: ajčata nakrájíte na menší kostičky a rozvaříte na kaši. Směs přepasírujete a mírně vaříte hodinu a půl. Už po hodině ale přidáte vanilkový i krystalový cukr.

Související obsah

Krátce před koncem vaření přidáte pektagel, kyselinu citronovou a rum. Rajčatový džem ještě horký nalijete do sklenic, které ale nemusíte sterilovat.

pet/ Ladislav Hruška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Píše se na Deník.cz