APLIKACE TN.CZ
Bohuslav Sobotka

Sobotka chce, aby s ním Zeman konzultoval zahraniční politiku

Premiér Bohuslav Sobotka se pustil do prezidenta. Chce, aby Miloš Zeman předem konzultoval některé své postoje a výroky. A jde mu o zahraniční politiku. Prezident ale vzkázal, že jeho zahraničně-politické postoje a výroky jsou v souladu s politikou vlády. Spor se bude řešit na Hradě 10. prosince.

Poměrně ostře se premiér Bohuslav Sobotka pustil do hlavy státu Miloše Zemana. "Počítám, že s panem prezidentem probereme zhruba to, co se odehrávalo v těch posledních třech nebo čtyřech týdnech z hlediska komunikace navenek. Mám určitě velký zájem jako předseda vlády, abychom sladili komunikaci ústavních činitelů," prohlásil premiér.

Na schůzce se prý premiér s prezidentem domluvil ještě než odjel na zahraniční cestu do Spojených států. Ta ho ale nejspíš v jeho přesvědčení ještě utvrdila - za postoj k Rusku totiž Zemana zkritizoval i vlivný senátor John McCain.

"To vyjádření, že pan prezident by měl konzultovat některá vyjádření je trošku v rozporu s tím, co se doposud dělo, to znamená, probíhala pravidelná setkání," prohlásil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Související obsah

Přesto - Zemanových výroků, které mezi politiky zvedly vlnu nesouhlasu je požehnaně. Kvůli výrokům o situaci na Ukrajině si tamní ministerstvo zahraničí pozvalo na kobereček českého velvyslance. A z paměti zatím nezmizel ani Zemanův projev v Číně.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

TN.cz / TV Nova / Klára Brunclíková,

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz