E-cigareta

NEBEZPEČNÉ E-CIGARETY: Při dobíjení mohou zničit váš počítač!

NEBEZPEČNÉ E-CIGARETY: Při dobíjení mohou zničit váš počítač!
Zdroj: isifa.com

Levné e-cigarety mohou být velmi nebezpečné. Nejenže málokdo ví, co přesně v sobě mají za látky, ale při dobíjení mohou vážně poškodit váš počítač. Přes USB port totiž mohou rozšířit virus!

Bezpečnostní experti začínají být na poplach. Módní e-cigarety totiž mohou vážně poškodit váš počítač. Jak? Připojením e-cigarety k počítači přes USB port při dobíjení, upozorňuje britský Daily Mail. Jednoduchá rada, jak se tomuto riziku vyhnout logicky zní: Nabíjete své e-cigarety v klasické zásuvce.

Jeden z uživatelů sociální sítě reddit popsal případ prvního napadení malwaru z e-cigaret. Tvrdí, že počítač jednoho z šéfů velké společnosti byl napaden malwarem. Bezpečnostní experti prověřili všechny možné možnosti, jak k nákaze mohlo dojít. Ale na nic nemohli přijít. Až se zeptali dotyčného šéfa, zda v poslední době změnil něco ve svém životě. Odpověděl jim, že před dvěma týdny přestal kouřit a přešel na e-cigarety. A právě připojení elektronické cigarety k počítači přes USB bylo zdrojem nákazy, popisuje případ britský Daily Mail.

E-cigarety, většinou se to týká těch levných vyrobených v Číně, totiž mohou mít v nabíječce zakódován malware. Když pak cigaretu připojíte k počítači, napadne systém ve vašem počítači!

Související obsah

Jeden z hackerů vystupující pod přezdívkou Šašek už v březnu poukázal na problém, že všechny různé přístroje, které můžete připojit k počítače, mohou mít zároveň v sobě nahrán i počítačový vir!

Bezpečnostní konzultant Rik Ferguson tvrdí, že nakažení počítače s e-cigarety či jiného přístroje není nereálné. "Malware může nakazit fotorámečky, MP3 přehrávače a další," řekl Guardianu.

ČTĚTE TAKÉ:

České děti vs. drogy a alkohol: Už 11letá mrňata kouří cigarety!

Tohle jedí naše děti. Kluk varuje na videu: Vykouřil hranolku z fastfoodu

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz